Цього року Renault через дефіцит чипів недовипустить 300 000 автомобілів

Цього року Renault через дефіцит чипів недовипустить 300 000 автомобілів

Автовиробник робить ставку на просування кросоверів

Цього року Renault через дефіцит чипів недовипустить 300 000  автомобілів
фото Renault

Компанія Renault, один із найстаріших автовиробників у світі, за підсумками минулого року випустила 2,7 млн автомобілів, що на 4,5 % менше від результату 2020 року, пише 3DNews.

Дефіцит чипів минулого року змусив компанію скоротити виробничу програму на 500 000  машин, а цього року скорочення сягатиме приблизно 300 000 авто, пише 3DNews з посиланням на Bloomberg. При цьому норма прибутку Renault зросте з 3,6% до 4%.

Як вказано в публікації Bloomberg, в 2019 році цей показник досягав 4,8%, а за рік до цього дорівнював 6,3%, але початок пандемії в 2020 році викликало різке скорочення попиту на автомобілі, що призвело до утворення у Renault рекордних збитків у розмірі 8 млрд євро.

Минулого року компанія вийшла на беззбитковість, завершивши звітний період із чистим прибутком у розмірі 888 млн євро, значно перевищивши очікування аналітиків (110 млн євро).

Якщо в 2020 році основну частину збитків групи згенерував підрозділ Nissan Motor, то минулого року він відповідав приблизно за 380 млн євро чистого прибутку – трохи менше половини усієї суми.

До середини десятиліття Renault розраховує добитися норми операційного прибутку на рівні 5%, наголошуючи на перспективі просування кросоверів. Реструктуризація об'єднає активи за межами Франції, пов'язані з розробкою та виробництвом двигунів внутрішнього згоряння, а також гібридних автомобілів та трансмісій.

На європейському ринку до кінця десятиліття частка електромобілів марки Renault буде доведена до 100%. Спеціальні ставки робляться на електричний кросовер Megane E-Tech.

Як повідомлялося, Renault попередила про ризики для російського «АвтоВАЗу» через можливе вторгнення РФ в Україну.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло