Американські й ізраїльські ІТ-компанії планують евакуювати своїх співробітників з України

Американські й ізраїльські ІТ-компанії планують евакуювати своїх співробітників з України

Вони зазначають, що не зможуть працювати в Україні в умовах російського вторгнення

Американські й ізраїльські ІТ-компанії планують евакуювати своїх співробітників з України
фото DR

Харків за останні роки став великим центром для технологічних компаній, що залучають аутсорсинг і наймають місцевих інженерів. Тепер це місто, яке знаходиться всього за кілька десятків кілометрів від кордону з Росією, лежать на можливій лінії фронту на тлі посилення загрози російського вторгнення, пише Forbes.

У зв’язку з цим американська компанія Cimpress, зареєстрована на Nasdaq, планує евакуювати 500 своїх українських співробітників за межі країни або у безпечне місце на заході України.

Ізраїльський творець веб-сайтів Wix запропонував своїм 1000 місцевим співробітникам та їхнім сім'ям тимчасову евакуацію до Туреччини.

Ряд інших технологічних компаній, таких як український аутсорсинговий гігант Ciklum і стартап AppsFlyer, що базується в Сан-Франциско, планують вивезти український персонал .

«Ми готові допомогти нашим співробітникам, якщо вони захочуть переїхати кудись прямо зараз», – каже Максим Ляшко, генеральний директор кіпрської компанії онлайн-гемблінгу Parimatch, в якій працює близько 1000 співробітників в Україні.

За словами Ляшка, тривалі відключення інтернету в Казахстані та Білорусі через антиурядові протестами минулого року та в січні спонукали Parimatch переглянути дії у надзвичайних ситуаціях.

«У Білорусі та Казахстані можна було втратити інтернет і всі види зв'язку на тиждень і більше, і така ситуація можлива в Україні», – каже він.

Напруженість між урядами західних країн і Росією залишається високою: Білий дім заявив, що Кремль перекинув ще 7000 військовослужбовців до кордону з Україною, незважаючи на заяви Кремля про відведення сил. У вівторок українські банки та міністерство оборони зазнали кібератаки з боку Росії.

За словами Маріана Коена, президента лобістської групи Israel Hi-Tech Association, перспектива подальшого військового конфлікту між Україною та Росією може сильно вдарити по ізраїльських технологічних компаніях, які мають близько 30 000 працівників у країні.

«Так, ми стурбовані тим, що якщо в Україні щось станеться, здатність цих людей продовжувати працювати серйозно зменшиться, – каже Коен. – Я маю на увазі, що їм потрібно буде подбати про себе, свої сім'ї або переїхати, і безумовно зв'язок буде порушено».

«Наш головний обов'язок – безпека членів команди, – каже Вадим Нехай, віце-президент VistaCreate та Depositphotos. Для кожного члена команди, який зараз перебуває в Україні, ми надаємо фінансову допомогу, щоб допомогти з тимчасовим переміщенням в межах України або за кордон, якщо це особистий вибір».

Ізраїльська біржа фрілансу Fiverr, яка котирується на Нью-Йоркській фондовій біржі, заявляє, що розробила план евакуації київського персоналу з країни і способи підтримки тих, хто залишається в Україні. «Ми перебуваємо в постійному контакті з нашою місцевою командою в Києві і маємо плани, що робити в разі загострення ситуації», – сказав представник Fiverr.

Нагадаємо, Світовий банк тимчасово передислокує своїх співробітників з України.

Як повідомлялося, президент США Джо Байден закликав усіх американців, які не є держслужбовцями, покинути Україну.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло