Американські й ізраїльські ІТ-компанії планують евакуювати своїх співробітників з України
Вони зазначають, що не зможуть працювати в Україні в умовах російського вторгнення

Харків за останні роки став великим центром для технологічних компаній, що залучають аутсорсинг і наймають місцевих інженерів. Тепер це місто, яке знаходиться всього за кілька десятків кілометрів від кордону з Росією, лежать на можливій лінії фронту на тлі посилення загрози російського вторгнення, пише Forbes.
У зв’язку з цим американська компанія Cimpress, зареєстрована на Nasdaq, планує евакуювати 500 своїх українських співробітників за межі країни або у безпечне місце на заході України.
Ізраїльський творець веб-сайтів Wix запропонував своїм 1000 місцевим співробітникам та їхнім сім'ям тимчасову евакуацію до Туреччини.
Ряд інших технологічних компаній, таких як український аутсорсинговий гігант Ciklum і стартап AppsFlyer, що базується в Сан-Франциско, планують вивезти український персонал .
«Ми готові допомогти нашим співробітникам, якщо вони захочуть переїхати кудись прямо зараз», – каже Максим Ляшко, генеральний директор кіпрської компанії онлайн-гемблінгу Parimatch, в якій працює близько 1000 співробітників в Україні.
За словами Ляшка, тривалі відключення інтернету в Казахстані та Білорусі через антиурядові протестами минулого року та в січні спонукали Parimatch переглянути дії у надзвичайних ситуаціях.
«У Білорусі та Казахстані можна було втратити інтернет і всі види зв'язку на тиждень і більше, і така ситуація можлива в Україні», – каже він.
Напруженість між урядами західних країн і Росією залишається високою: Білий дім заявив, що Кремль перекинув ще 7000 військовослужбовців до кордону з Україною, незважаючи на заяви Кремля про відведення сил. У вівторок українські банки та міністерство оборони зазнали кібератаки з боку Росії.
За словами Маріана Коена, президента лобістської групи Israel Hi-Tech Association, перспектива подальшого військового конфлікту між Україною та Росією може сильно вдарити по ізраїльських технологічних компаніях, які мають близько 30 000 працівників у країні.
«Так, ми стурбовані тим, що якщо в Україні щось станеться, здатність цих людей продовжувати працювати серйозно зменшиться, – каже Коен. – Я маю на увазі, що їм потрібно буде подбати про себе, свої сім'ї або переїхати, і безумовно зв'язок буде порушено».
«Наш головний обов'язок – безпека членів команди, – каже Вадим Нехай, віце-президент VistaCreate та Depositphotos. Для кожного члена команди, який зараз перебуває в Україні, ми надаємо фінансову допомогу, щоб допомогти з тимчасовим переміщенням в межах України або за кордон, якщо це особистий вибір».
Ізраїльська біржа фрілансу Fiverr, яка котирується на Нью-Йоркській фондовій біржі, заявляє, що розробила план евакуації київського персоналу з країни і способи підтримки тих, хто залишається в Україні. «Ми перебуваємо в постійному контакті з нашою місцевою командою в Києві і маємо плани, що робити в разі загострення ситуації», – сказав представник Fiverr.
Нагадаємо, Світовий банк тимчасово передислокує своїх співробітників з України.
Як повідомлялося, президент США Джо Байден закликав усіх американців, які не є держслужбовцями, покинути Україну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].