Байден наказав підтягнути американські війська поближче до України

Байден наказав підтягнути американські війська поближче до України

У Європі перебувають близько 90 000 американських військовослужбовців

Байден наказав підтягнути американські війська поближче до України
фото Shutterstock

Президент США Джо Байден наказав американським військам у Європі зміцнити оборону держав, що межують із Україною, пише Голос Америки з посиланням на повідомлення Пентагону.

Байден доручив міністру оборони Ллойду Остіну перекинути сили у зону операцій Європейського командування США у країнах Балтії, Польщі та на південно-східний фланг НАТО.

Сили буде перекинуто протягом тижня, повідомили представники міністерства оборони.

Розгортання пов’язане передусім із новим вторгненням Росії у східну Україну та мобілізація російських сил біля кордонів України.

Остін наказав перекинути з Італії в країни Балтії оперативну групу піхотного батальйону чисельністю близько 800 військовослужбовців.

Він також схвалив перекидання до восьми літаків F-35 Lightning II з Німеччини на оперативні бази на східному фланзі НАТО.

20 ударних гелікоптерів AH-64 Apache також будуть перекинуті з Німеччини до країн Балтії, а 12 гелікоптерів Apache – з Греції до Польщі.

«Цей додатковий особовий склад передислокується, щоб стримати будь-яку потенційну агресію проти країн-членів НАТО та проводити спільну підготовку», – йдеться у письмовій заяві представників міністерства оборони.

За заявами офіційних осіб, перекидання має тимчасовий характер.

Це не перші заходи, які покликані заспокоїти держави, розташовані на кордонах НАТО.

США перекинули з Німеччини до Румунії 1000 солдатів із ескадрону, оснащеного бронемашинами Stryker.

Піхотну бригаду 82-ї повітряно-десантної дивізії буде перекинуто до Польщі з Форт-Брегга в Північній Кароліні.

Роти, оснащені бронемашинами Stryker, будуть розгорнуті в Угорщині та Болгарії.

Крім того, Остін наказав привести 8500 військовослужбовців у стан підвищеної готовності на випадок, якщо НАТО задіє свої Сили швидкого реагування.

Загалом у Європі перебувають близько 90 000  американських військовослужбовців.

Німеччина може відправити додаткові війська до Литви та інших країн на східному фланзі НАТО, заявила міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт.

«Очевидно, що нам потрібно застосовувати жорсткіші заходи стримування», – заявила Ламбрехт на спільній прес-конференції з її литовським колегою на військовій базі Рукла.

Німецькі солдати складають близько половини бойової групи НАТО в Литві, до якої входять військовослужбовці з Бельгії, Чехії, Люксембургу, Нідерландів та Норвегії.

Можливі підкріплення, на які натякнула Ламбрехт у вівторок, стануть доповненням до 360 німецьких військовослужбовців, які входять до складу бойової групи. Тим часом Норвегія оголосила про плани збільшити свою участь на 50-60 військовослужбовців.

Крім того, Лондон направляє 800 військовослужбовців до бойової групи НАТО в Естонії, в якій Британія відіграє основну роль.

Після цих та інших очікуваних підкріплень сили НАТО в країнах Балтії – Литві, Латвії та Естонії – майже подвоїться та перевищать 6000 людей у трьох бойових групах у кожній країні, повідомив Reuters міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

На початку року кількість військ НАТО в цих трьох країнах становила близько 3400 осіб.

«Після всіх доповнень Литва та Естонія матимуть понад 2000 військовослужбовців НАТО кожна. У Латвії, можливо, трохи менше, але все одно досить багато», – сказав він.

Нагадаємо, найбільша в Європарламенті фракція ЄНП заявила, що з допомогою одних лиш санкцій Україна цю війну не виграє, їй потрібна військова допомога.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло