Україна просить МАГАТЕ накласти санкції на атомні технології РФ

Україна просить МАГАТЕ накласти санкції на атомні технології РФ

А також провести міжнародний аудит ядерних запасів

Україна просить МАГАТЕ накласти санкції на атомні технології РФ
Фото: depositphotos.com

Що відбується? Україна просить МАГАТЕ створити спеціальну оперативну групу для спостереження за діями РФ, оскільки агресія Росії проти України та дії окупантів на Чорнобильському майданчику дають підстави сумніватися в ефективності наявних режимів безпеки.

Джерело. Про це йдеться в листі Постійного представництва в Україні міжнародних організацій у Відні на адресу Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), пише сайт «Енергореформа».

Деталі. У листі Україна просить порушити питання про запровадження санкцій на будівництво нових АЕС за технологіями, розробленими в Росії, а також провести міжнародний аудит ядерного матеріалу, який перебуває в її розпорядженні.

При цьому представництво зазначило, що з 24 лютого Чорнобильська АЕС захоплена «неадекватними та непередбачуваними військами ЗС РФ», внаслідок чого ядерні об'єкти на всій території України залишаються в зоні найбільшого ризику.

«Новий безпечний конфайнмент, побудований за рахунок значної кількості країн, щоб захистити світ від радіаційних наслідків зруйнованого 4-го енергоблоку, зараз перебуває під загрозою випадкового нападу безпілотних літальних апаратів, вибухонебезпечних пристроїв або іншого військового спорядження, яке використовується ЗС Росії проти України», – наголошується в листі.

Також сьогодні Координаційний штаб Зони відчуження повідомив, що російські війська влаштували в зоні імітацію повітряного бою.

«Над Чорнобильською зоною йде імітація повітряного бою. Ми маємо інформацію про підготовку фейкових провокаційних новин для світових ЗМІ про те, що Україна обстрілює окупантів у Чорнобилі над небезпечними об'єктами. В Чорнобилі немає наших військ. Держава Україна не веде бойових дій у Чорнобилі», – заявили в Координаційному штабі.

Раніше, як повідомляв Mind, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі з приводу захоплення ЧАЕС російськими окупантами заявляв: «МАГАТЕ із серйозним занепокоєнням стежить за ситуацією в Україні та закликає до максимальної стриманості, щоб уникнути будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу ядерні об'єкти країни».

Зауважимо, що в Зоні відчуження знаходиться ціла низка об’єктів, де зберігаються радіоактивні матеріали, контроль за якими через окупацію зони російськими військами Україна забезпечити зараз не може. Персонал ЧАЕС вже третю добу утримують у заручниках.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло