Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з вимогою до Росії припинити застосування сили в Україні та вивести війська

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з вимогою до Росії припинити застосування сили в Україні та вивести війська

За проголосувала 141 держава

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з вимогою до Росії припинити застосування сили в Україні та вивести війська
Генеральна асамблея ООН.
Фото: bbc.com

Щойно відбулася позачергова зустріч Ради Генасамблеї ООН. У межах засідання будо ухвалено резолюцію щодо підтримки України А/ES 11/L1, яка закликає РФ скласти зброю та визнати суверенітет території України. Для ухвалення резолюції було потрібно 2/3 голосів.

Результати: за резолюцію проголосували – 141 країна.

Утрималися – 35 (Алжир, Ангола, Вірменія, Бангладеш, Болівія, Бурунді, ЦАР, Китай, Конго, Куба, Ель Сальвадор, Індія, Іран, Ірак, Казахстан, Киргизстан, Лаос, Мадагаскар, Малі, Монголія, Мозамбік, Намібія, Нікарагуа, Пакистан, Сенегал, Південна Африка, Південний Судан, Шрі Ланка, Судан, Таджикистан, Уганда, Об‘єднана республіка Танзанії, В‘єтнам, Зімбабве).

Проти – 5 (Білорусь, Демократична Республіка Корея, Еритрея, Росія, Сирія).

Перед голосуванням декілька представників виступили в підтримку резолюції, зокрема, посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд (Linda Thomas-Greenfield) засудила війну в Україні, поклавши повну відповідальність на Путіна, закликавши всі країни проголосувати за резолюцію в підтримку України.

Посол України в ООН (Кислиця С. О.), зазначив, що незалежно від поглядів та об‘єктів їх розходження, не припустимі воєнні дії.

Він нагадав Путіну та його свиті події 1946 року в Нюрнбергу, зазначивши, що вони не адресуються росіянам, які протистоять цьому режиму.

Він описав нинішні події та жертви простого населення та інфраструктури, що понесла Україна, наголошуючи на напад на Меморіал Бабин Яр.

А також висловив свої співчуття іншим країнам у зв‘язку з тим, що їхні громадяни також постраждали на території України під час цієї війни.

Він запропонував після голосування всім охочим країнам підписатися в маленький блакитній книжці за мир в Україні, щоб це надихало нас і давало нам надію про те, що країни світу бажають миру.

Він закликав країни не здаватися.

Посол РФ (Чуркін В. І.) закликав не підтримати резолюцію, піднявши питання про те, як начебто захід тисне на інші країни. Він сказав, що це навіть не резолюція, а відкриті погрози.

На свій захист він зазначив, що начебто власті Маріуполя насильно утримують громадян у місті та не дають його покинути. А також, що начебто Україна влаштовує провокації на своїй території, щоб потім звинуватити Росію.

Він посилався на норми законодавчого права, що забороняють розміщення воєнної техніки в жилих кварталах, і звинувачував Україну в їх порушенні.

Зазначив, що відеодокументацію цього будо передано в ООН на розгляд.

Він звинуватив Україну в тому, що держава роздає зброю усім охочим, зокрема ув‘язненим, що призвело до вбивств і мародерства.

Звинуватив Україну в нацизмі та сказав, що жителів Донбасу продовжують бомбити. Сказав, що матеріали, надані Україною, є фальсифікованими. А також, що Україна хоче знищити російську мову. І зазначив, що США останні 8 років постачають озброєння в Україну та спланували і спровокували Майдан, що призвело до перевороту в країні.

Тоді як більшість країн підтримали резолюцію, представники Сирії виступили проти, звинувативши Європу та інші країни в підтримці ескалації та поскаржившись на відсутність аналогічної підтримки їх країні.

Представник Китаю Чжан Цзюнь зазначив, що бажає деескалації ситуації.

Хоча рекомендації резолюції не матимуть юридичного зобов‘язання, проте вона матиме демонстративний характер щодо світової позиції стосовно дій РФ.

Нагадаємо: на відміну від Ради Безпеки ООН, у Генасамблеї ООН у РФ немає права вето.

Проте останнім часом піднімається питання про право членства РФ і Раді безпеки ООН.

Філіп Труле (Philip Trule), редактор міжнародних зв’язків France 24, прокоментував можливості зміни складу Ради безпеки ООН.

Неможливо викинути постійного члена ради безпеки, проте РФ зайняла місце СРСР, але документів, які б підтверджували, що Росія є законним наслідувачем, немає, або що це членство було передано Росії.

5 країн отримали цей статус, будучи визнаними жертвами Другої світової: Велика Британія, США, Франція, Китай.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло