США та союзники хочуть погіршити статус Росії на світовому енергоринку

США та союзники хочуть погіршити статус Росії на світовому енергоринку

Білий дім запровадив експортний контроль на обладнання для видобутку вуглеводнів в РФ

США та союзники хочуть погіршити статус Росії на світовому енергоринку
Фото: shutterstock

Що відбувається. Адміністрація США запроваджує нові антиросійські санкції – заходи експортного контролю щодо обладнання, яке поставляється до РФ для видобутку нафти й газу.

Джерело. Про це йдеться в заяві Білого дому, оприлюдненій 2 березня.

Деталі. «Експортний контроль націлений на нафтопереробку – головне джерело доходу, яке підтримує російську армію», – наголошується в повідомленні.

Крім того, «за допомогою експортного контролю щодо обладнання для видобутку нафти та газу Міністерство торгівлі США запровадить обмеження на експорт технологій, які забезпечували в довгостроковій перспективі нафтопереробні потужності Росії».

Проте Сполучені Штати та союзники не мають стратегічного інтересу в скороченні постачань енергоносіїв на світовий ринок. Тому надходження за них коштів виведено з-під дії фінансових санкцій.

«Але ми, наші союзники та партнери поділяють сильний інтерес у погіршенні статусу Росії як провідного постачальника енергії з часом. Ці дії допоможуть досягти цієї мети, захищаючи американських споживачів», – заявляє Білий дім.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло