Росії загрожує дефолт – JPMorgan

Росії загрожує дефолт – JPMorgan

Першою критичною датою є 16 березня, коли мають бути виплачені дві купонні виплати за облігаціями

Росії загрожує дефолт – JPMorgan
Фото: realnoevremya.ru

Що сталося. Санкції, запроваджені проти Росії, значно підвищили ймовірність дефолту країни щодо свого державного боргу в доларах та інших міжнародних ринках.

Джерело. Про це повідомили аналітики JPMorgan та інших країн.

Деталі. Цього місяця Росія має виплатити державні облігації на суму понад $700 млн. Хоча теоретично вона має достатні резерви для покриття боргів, на практиці заморожування деяких активів та інші заходи можуть вплинути на її здатність здійснювати платежі. 

«Санкції США проти російських державних установ, контрзаходи в РФ для обмеження іноземних платежів і перебої в платіжних ланцюгах створюють великі перешкоди для Росії для здійснення платежів за кордоном», – йдеться в записі JPMorgan для клієнтів.

Как зазначає JP Morgan, першою критичною датою є 16 березня, коли мають бути виплачені дві купонні виплати за облігаціями, хоча, як і велика частина російського боргу, у них вбудовано 30-денний «пільговий період».

У Росії борг на міжнародному ринку становить трохи менш як $40 млрд. Будь-який пропущений платіж спричинить ланцюг подій.

Великі рейтингові агентства, як-от S&P Global, Moody's і Fitch, які до минулого тижня мали рейтинг інвестиційного рівня Росії, масово знижували її.

JPMorgan підрахував, що своп кредитного дефолту (CDS), який власники облігацій купили як страхові поліси, на суму близько $6 млрд також доведеться виплатити, хоча процес може ускладнитися в разі подальших боргових санкцій.

За попередженням Інституту міжнародних фінансів (IIF) на цьому тижні, приблизно половина з $640 млрд валютних резервів Росії фактично заморожені через міжнародні санкції. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло