Українські біженці зможуть жити в країнах ЄС протягом 3-х років. ОНОВЛЕНО

Українські біженці зможуть жити в країнах ЄС протягом 3-х років. ОНОВЛЕНО

Це можливо, якщо конфлікт триватиме довго, або біженці не зможуть безпечно повернутися

Українські біженці зможуть жити в країнах ЄС протягом 3-х років. ОНОВЛЕНО
Guardian graphic. Source: UNHCR

Біженці з України отримали право жити в Євросоюзі протягом трьох років, про це повідомила Державна прикордонна служба України, цю інформацію також оприлюднило видання The Guardian з посиланням на заяву глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн.

Зокрема, українські біженці матимуть право жити та працювати в Євросоюзі до трьох років відповідно до плану надзвичайних ситуацій.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Після того, як тиждень тому Росія почала жорстоку атаку, майже 875 000 людей вимушені були полишити свої домівки в Україні.

Більше половини (454 000) виїхали у Польщу, 116 000 – в Угорщину, 67 000 – в Словаччину, 45 000 – у Румунію і 79 000 – в Молдову, яка не входить до ЄС.

Євросоюз передбачає надання громадянам України та резидентам країни право жити, працювати, отримувати медичну допомогу, житло та освіту негайно на термін до одного року, без необхідності проходити тривалі процедури надання притулку.

Проте якщо конфлікт триватиме довго, або біженці не зможуть безпечно повернутися, цей статус може бути продовжений ще на два роки.

Громадяни України вже мають 90-денний безвізовий доступ до ЄС, але ця безпрецедентна зміна в законодавстві ЄС гарантує їм статус після закінчення цього терміну.

«Європа стоїть поруч із тими, хто потребує захисту, – заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. – Всім, хто тікає від путінських бомб, раді в Європі. Ми забезпечимо захист тих, хто шукає притулок, і допоможемо тим, хто шукає безпечну дорогу додому».

Водночас, влада Брюсселя закликала прикордонників по обидва боки кордону Україна-ЄС, забезпечити в‘їзд до ЄС усіх, незалежно від національності чи етнічної приналежності.

«Позиція цієї комісії та позиція Євросоюзу є дуже, дуже чіткою… До Євросоюзу мають бути допущені абсолютно всі, незалежно від національності, раси, релігії. Вони тікають від війни з України. Ми будемо надійним притулком».

Зазначається, що особи без громадянства України чи права на постійне проживання – тобто іноземці, іноземні студенти – не отримають права залишатися в ЄС, але їм допоможуть повернутися до країни походження.

ОНОВЛЕНО: Закон про біженців ухвалено на рівні ЄС, тепер кожна країна і регіон мають допрацювати деталі реалізації відповідно до власних реалій.
З моменту ухвалення Закону українці, що перетинають кордон, мають право отримувати допомогу за законом про пільги для тих, хто просить сховища і їм дозволено мешкати у притулках для біженців («дозволено» – не означає «зобов’язані», можна мешкати і у приватних осіб).

Наразі українці:
- отримують можливість жити у країнах ЄС впродовж року з подальшим подовженням терміну до трьох років;
- не зобов’язані подавати заяву для отримання статусу біженця;
- можуть офіційно працевлаштуватися або відкрити власний бізнес після погодження з інституцією у справах іноземців;
- отримують фінансову допомогу, а також – кошти на сплату за житло (стосується й орендованого у приватних осіб)
-  отримують медичне страхування

ЕКСКЛЮЗИВ: Місцева влада Німеччини закликає користуватися послугами міграційних служб ( Migrationsberatung/ Flüchtlings-und Integrationsberatung):
- співробітники говорять як мінімум англійською й німецькою,
- консультації повністю безкоштовні і стосуються абсолютно усіх питань, що можуть виникнути у мігрантів,
- люди вміють консультувати й допомагати і роблять це із задоволенням,
- інформація точна й достовірна.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло