Британія побоюється, що росія може готувати грунт для застосування хімічної зброї

Британія побоюється, що росія може готувати грунт для застосування хімічної зброї

росія заявляє, що має документи, які свідчать про те, що США «підтримували програму біологічної зброї в Україні»

Британія побоюється, що росія може готувати грунт для застосування хімічної зброї
фото DR

Велика Британія і США побоюються, що росія може готувати грунт для застосування хімічної зброї в Україні після того, як у Кремлі заявили без вагомих доказів, що США підтримують програму біологічної зброї в Україні, пише The Guardian.

Західні офіційні особи заявили на брифінгу в середу, що мають «вагомі підстави для занепокоєння щодо можливого застосування росією нетрадиційних озброєнь», що відображає досвід застосування хімічної зброї під час громадянської війни в Сирії.

Занепокоєння виникло через те, що МЗС росії було зайняте «підготовкою сцени», роблячи фейкові заяви про нібито програму створення біологічної зброї, яка діє на території України.

Раніше в середу офіційний представник МЗС росії Марія Захарова заявила, що росія має документи, які свідчать про те, що США підтримували програму біологічної зброї в Україні, пов'язану з чумою, холерою і сибіркою. Вашингтон та Київ відкинули звинувачення, назвавши їх «абсурдними».

Окремо Міноборони росії звинуватило «українських націоналістів» у підготовці «провокації» із застосуванням хімічної зброї у селі на північний захід від Харкова. План полягав у тому, щоб нібито звинуватити російські сили у застосуванні хімічної зброї, додали у міністерстві.

За останні два тижні на Заході не раз попереджали про можливе застосування росією особливо смертоносної зброї, такої як термобаричні вакуумні бомби, які завдають серйозних пошкоджень людським тілам через силу їх розривних вибухів.

Гучні попередження із Заходу, зрозуміло, розраховані на те, щоб мати стримуючий ефект, і базуються на будь-яких на те, що така зброя дійсно буде застосована.

Але росія вже продемонструвала явну готовність атакувати мирних жителів в українських містах, таких як Харків та Маріуполь, оскільки її наземне вторгнення просувається повільно.

Прямі напади на цивільних чи громадянську інфраструктуру вважаються військовими злочинами. Розробка, виробництво, накопичення та застосування хімічної зброї заборонені міжнародним договором, підписаним 193 країнами.

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен пояснив, чому країни НАТО не дадуть Україні літаків і не закриють небо.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло