Kinross Gold, Glencore та інші гірничодобувні компанії розривають спільний бізнес із росією
Уряд рф погрожує націоналізувати майно компаній, які покинули росію

Гірничодобувні компанії, пов'язані з російським бізнесом, щосили намагаються розірвати ці зв’язки після вторгнення рф в Україну, передає Reuters.
Велика Британія в четвер ввела санкції щодо семи високопоставлених російських олігархів, зокрема Олега Дерипаски, який частково володіє EN+ Group, материнською компанією UC Rusal – другого за величиною виробника алюмінію у світі.
У росії урядова комісія схвалила перший крок до націоналізації активів іноземних фірм, які залишають країну після безпрецедентних економічних санкцій щодо України.
Що означатиме націоналізація для західних гірничодобувних компаній, що беруть участь у спільних підприємствах з російськими компаніями в росії та інших країнах, поки що неясно.
Ось деякі з цих часток і активів.
Rio Tinto
Англо-австралійська гірничодобувна компанія Rio Tinto заявила, що розриває всі зв'язки з російськими підприємствами, зокрема постачання палива та інших матеріалів для своїх монгольських мідних підприємств в Ою Толгой, де це можливо, та використання глиноземного заводу в Ірландії.
Rio Tinto має спільне підприємство з ПАТ «Русал Інтернешнл», якому належить 80% акцій Queensland Alumina, другого за величиною нафтопереробного заводу в Австралії, що переробляє глинозем – хімічну сполуку з вмістом алюмінію. Інші 20% належать «Русалу». Будучи мажоритарним акціонером спільного підприємства, Rio буде складніше відмовитися від своїх зв'язків із «Русалом».
Rio Tinto також має контракт на постачання та продаж із Rusal Aughinish, найбільшим у Європі глиноземним заводом в Ірландії, який вона також має намір закрити.
Glencore
Швейцарський трейдер і гірничодобувна компанія Glencore має 10,5% акцій EN+ Group, які, як вона повідомила минулого тижня, переглядає, а також 0,57% акцій нафтового гіганта «Роснєфть». Глава «Роснєфті» Ігор Сєчін перебуває під санкціями Великої Британії, Євросоюзу та США.
Kinross Gold
Канадська золотодобувна компанія Kinross Gold заявила минулого тижня, що припиняє свою діяльність у росії, у тому числі свій проєкт розробки «Удинська» та копальні «Купол» на північному сході росії.
BHP Group
Найбільша у світі гірничодобувна компанія BHP Group заявила, що не продає свою продукцію в росії та не має жодних інвестицій чи комерційних угод у росії чи з російськими організаціями.
Anglo American
Зареєстрована в Лондоні гірничодобувна компанія Anglo American заявила, що вона не має операцій або офісів у росії, але «ретельно оцінює будь-які комерційні відносини з російськими підприємствами, щоб переконатися, що ми ухвалюємо правильні рішення».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].