Агентство з авіаційної безпеки ЄС зупинило видані російським компаніям ліцензії

Агентство з авіаційної безпеки ЄС зупинило видані російським компаніям ліцензії

Це рішення вплине на роботу російських авіакомпаній не лише в ЄС, а й у всьому світі

Агентство з авіаційної безпеки ЄС зупинило видані російським компаніям ліцензії
Фото: скріншот flightradar24

Агентство з авіаційної безпеки Європейського Союзу (EASA) запровадило обмежувальні заходи проти росії у зв’язку з військовим вторгненням в Україну. EASA зупинило дії всіх сертифікатів, якщо власник сертифіката знаходиться або проживає в росії, або іншим чином підпадає під санкції, повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Йдеться про ліцензії авіаперевізників на продукцію, запчастини, прилади, ліцензії на технічне авіаобслуговування, а також ліцензії тренувальних центрів для організацій і тренувальних пристроїв для імітації польотів.

Нагадаємо: раніше Міністерство інфраструктури України зверталося до ключових міжнародних організацій, зокрема до Європейської комісії, з вимогою повної інфраструктурної блокади рф.

Як це вдарить по агресору?

Літаки без відповідних сертифікатів не мають права здійснювати рейси в авіапросторі ЄС. Серед компаній із призупиненими ліцензіями є найбільші російські авіаперевізники, як-от «Аерофлот», S7, «Волга-Дніпро», «Уральські авіалінії», «Азур» тощо.

Також EASA зупинило дію ліцензії для низки підприємств, які надають технічне обслуговування авіатехніки, зокрема «А-Технікс», «S7 Інжиніринг», «Волга-Дніпро технікс». Також зупинені сертифікати виготовлених у росії повітряних суден Ту-204 і Superjet 100.

Наразі регулятор зупинив приймання і розгляд нових заявок на сертифікацію, що надійшли від організацій країни-агресора.

Ці рішення напряму впливають на роботу російських авіакомпаній не лише в ЄС, а й у всьому світі. Головний авіарегулятор Європи фактично розриває усі зв’язки з російським авіаринком і ставить під серйозний сумнів його можливості щодо виконання безпекових гарантій, наголосили в Мінінфраструктури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло