Польща представила у штаб-квартирі НАТО проєкт миротворчої місії Альянсу в Україні
Його ідею вчора презентував Ярослав Качинський після зустрічі із Володимиром Зеленським

Немає згоди Північноатлантичного альянсу щодо ситуації в Україні. У зв’язку з цим міністри оборони країн НАТО обговорили кроки, які слід зробити, щоб зупинити вторгнення Росії.
Про це повідомив глава Міністерства національної оборони Польщі Маріуш Блащак по завершенні зустрічі міністрів оборони НАТО, яка відбулась сьогодні у Брюселі. Зустріч була присвячена ситуації в східній частині Європи в умовах агресії Росії проти України та її наслідків для євроатлантичної безпеки.
Глава Міноборони Польщі взяв участь у двох сесіях Північноатлантичної ради. Перша відбулася за участі партнерів Альянсу: України, Грузії, Фінляндії, Швеції та Європейського Союзу і була присвячена поточній безпековій ситуації та підтримці України. Друга сесія проходила серед тридцяти союзників і стосувалась адаптації НАТО у сфері стримування та оборони.
«Зі свого боку я представив проект, про який вчора під час свого візиту до Києва говорив віце-прем’єр-міністр Ярослав Качинський. Я представив цей проект союзникам, щоб вони подумали, чи можна і як сформулювати миротворчу місію в Україні. Нагадаю, що така місія виконується в Косові. Звісно, це непросто, це питання буде обговорюватися», – наводить цитату міністра пресслужба Міністерства національної оборони Польщі.
Водночас, Маріуш Блащак зазначив, що «є єдність між союзниками, серед усього Північноатлантичного альянсу щодо оцінки російської агресії проти України. Ця єдність також стосується оцінки того, що білорусь бере участь у цій агресії, дозволяючи обстрілювати українські міста зі своєї території. Сьогодні ми могли почути, що НАТО говорить єдиним голосом, коли йдеться про підтримку України».
Він також додав, що обговорювався документ, представлений Генеральним секретарем НАТО, над яким ще триває робота. «Ми зосереджуємось на посиленні східного флангу НАТО, це також потреба, яку Польща чітко формулює. Щоб налякати агресора, забезпечити безпеку Північноатлантичного альянсу», – зазначив міністр оборони Республіка Польща.
Глава Міноборони Польщі підкреслив, що Польща й надалі підтримуватиме Україну в умовах російської агресії. «Наша позиція відома і однозначна. Україну треба підтримувати, бо вона наш сусід. За двадцять кілометрів від польського кордону бомби впали на навчальний центр у Яворові. У неділю я говорив про це під час свого виступу, тож у нас війна на кордонах Республіки Польща. Наше завдання – підтримати сусідів, які постраждали від російської агресії. Санкції проти Росії мають бути максимально жорсткими», – наголосив Маріуш Блащак.
Нагадаємо, віцепрем’єр-міністр Польщі з безпекових питань Ярослав Качинський на вчорашній пресконференції після зустрічі урядовців України, Польщі, Чехії та Словенії за участі президента Владимира Зеленського заявив, що в Україні необхідно розгорнути миротворчу та гуманітарну місію НАТО та, можливо, іншими організаціями. «Потрібна миротворча та гуманітарна місія, підготовлена НАТО і, можливо, іншими організаціями, але яка діятиме під збройним захистом і проходитиме на території України», – вважає Качинський.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].