Екскомандувач військ США в Європі: «Наступні 10 днів є вирішальними для України»

Екскомандувач військ США в Європі: «Наступні 10 днів є вирішальними для України»

Через 10–12 днів росіяни захочуть заморозити конфлікт, вважає він

Екскомандувач військ США в Європі: «Наступні 10 днів є вирішальними для України»
Генерал Бен Ходжес
скрін-шот

Росія близька до точки, коли її війська більше не зможуть продовжувати атакувати українські міста й території. Про це заявив колишній командувач військ США в Європі генерал Бен Ходжес в інтерв’ю Deutsche Welle.

Наступні десять днів є вирішальними в цьому плані, сказав Ходжес, «за умови, що ми здійснюватимемо на них тиск протягом цих десяти днів». Через 10–12 днів росіяни захочуть заморозити конфлікт і використати те, що вже завоювали. Важливо використати цей момент, щоб отримати кращу переговорну позицію, сказав він.

«Я думаю, що росіянам не вдасться оточити Київ, а тим більше захопити його. Дивіться, вони вже більше 19 днів намагаються захопити Маріуполь, для них це мало бути найпростіше місто для захоплення, враховуючи близькість військового флоту, військових сил у Криму та на Донбасі. Але вони не змогли цього зробити. Тим більше їм не вдасться захопити Київ – це дуже велике місто на березі однієї з найбільших річок Європи, дуже складний міський рельєф. В них немає потужностей, щоб оточити його», – зазначив Ходжес.

Він зауважив, що росіяни і далі продовжуватимуть запускати ракети по Києву, як і по інших українських містах.

«Тому дуже важливо, щоб допомога, яку ми надаємо Києву, включала знищення ракетних установок росіян», – наголосив генерал.

За його словами, якщо Україна протримається ще тиждень, вона буде мати значно вигідніші позиції для переговорів.

Також він зауважив, що НАТО і західні країни надають надто великого значення погрозам Кремля щодо розширення війни на інші країни і використання ядерної зброї.

«Я не вірю, що Кремль використає ядерну зброю. По-перше, путін не зможе зробити це сам, і я не вірю, що люди, які його оточують, зацікавлені в ядерній загрозі. Ми занадто багато говоримо про те, що ми не можемо не станемо робити, і надто мало про те, що ми будемо робити», – наголосив Ходжес.

Нагадаємо: авторитетні дипломати і військові звернулися до Байдена й НАТО з вимогою закрити небо над Україною.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло