Смог у Києві з'явився через звалище, що догорає біля Нових Петрівців і безвітряну погоду

Смог у Києві з'явився через звалище, що догорає біля Нових Петрівців і безвітряну погоду

Варто зайвий раз не виходити на вулицю, закрити вікна, пити більше води

Смог у Києві з'явився через звалище, що догорає біля Нових Петрівців і безвітряну погоду
Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко.
Фото: vilno.org

Смог над Києвом вранці, 19 березня, – це наслідки того, що біля Нових Петрівців догорає звалище, та безвітряної погоди, повідомив радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко.

«Смог над Києвом. Чому він з’явився: 1. Догорає сміттєзвалище біля Нових Петрівців. 2. Безвітряна погода. Як тільки вітер з’явиться, смог від роботи теплоелектростанцій і димів від загорянь в околицях Києва розвіється», – написав він у фейсбуці.

Денисенко зазначив, що в Чорнобильській зоні, з точки зору пожежної ситуації, все спокійно.

У свою чергу в КМДА зазначили, що «у столиці спостерігається незначне задимлення». Тож приводу для паніки точно немає.

Але варто зайвий раз не виходити на вулицю, закрити вікна та провести вологе прибирання в помешканні, пити більше води. Можна декілька разів. У кого є мийки повітря, фільтри або зволожувачі – увімкніть. 

Чим саме забруднено повітря? 90% датчиків, на які спирається сьогоднішня статистика в Україні, вимірюють так званий дрібнодисперсний пил фракції РМ2,5. Цей пил дуже дрібний (до 2,5 мікрон), тому не плутайте його з побутовим. РМ2,5 на відміну від побутового пилу ви не побачите, бо він в десятки разів тонший за волосся.

Чим небезпечний РМ2,5? Цей пил визнано ВООЗ одним із найнебезпечніших забруднювачів повітря для людського організму. Але не панікуйте. Головна небезпека – це тривалість дії. Тобто європейські норми щодо дрібнодисперсного пилу базуються насамперед на кількості годин, протягом якою людина піддавалася впливу підвищених концентрацій на рік. А в Києві навіть у мирний час є періодичні суттєві перевищення – це майже норма життя. Це звісно не нормально, але в сьогоднішніх умовах точно не найбільша наша проблема.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло