Суд в росії визнав екстремістською компанію Meta, яка володіє Facebook та Instagram

Суд в росії визнав екстремістською компанію Meta, яка володіє Facebook та Instagram

Тепер її діяльність буде офіційно заборонена

Суд в росії визнав екстремістською компанію Meta, яка володіє Facebook та Instagram
фото Shutterstock

Суд у Москві визнав американську компанію Марка Цукербарга Meta, яка володіє соцмережам Facebook, Instagram  та месенджером WhatsApp, екстремістською організацією.

Суд ухвалив заборонити її діяльність у росії. Генпрокуратура рф стверджувала, що компанія поширює заклики до насильства щодо російських військових.

Рішення має почати виконуватися негайно, при цьому на WhatsApp воно не поширюється, ухвалив суд, передає Forbes.

Під час засідання прокурор заявив, що діяльність Meta в Росії має бути припинена, оскільки під виглядом комерційної діяльності компанія поширює заклики до насильства щодо громадян, порушує їхні права та несе загрозу конституційному ладу.

Прокурор зазначив, що вимоги не поширюються на месенджер WhatsApp, оскільки в ньому немає функції публічного розповсюдження інформації.

За його словами, Meta фактично легалізувала «мову ненависті» на своїй платформі і має «особливу позицію, яка стоїть вище за закон і допустимі норми».

Прокурор додав, що Meta створює для користувачів альтернативну реальність, де є агресія до росіян, а компанія, по суті, стає політичним інструментом на користь країни свого походження (США).

При цьому користувачі не нестимуть відповідальності за публікації в цих соцмережах, оскільки використання соцмереж не в цілях екстремізму не повинно розглядатися як участь в екстремістській діяльності, заявив прокурор.

Нагадаємо, 11 березня стало відомо, що Facebook та Instagram знімають обмеження на використання українцями «мови ненависті» щодо російських військових та президентів рф й білорусі. Після цього генпрокуратура рф попросила визнати Meta екстремістською організацією та заблокувати Instagram у росії. 14 березня під плач та істерику тисяч інста-блогерів платформу було заблоковано.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло