Leroy Merlin, Nokian Tyres, Renault знайшли нову «відмазку», щоб продовжити бізнес в росії

Leroy Merlin, Nokian Tyres, Renault знайшли нову «відмазку», щоб продовжити бізнес в росії

Найчастіше залишаються в росії ті компанії, які суттєво залежать від російських прибутків

Leroy Merlin, Nokian Tyres, Renault знайшли нову «відмазку», щоб продовжити бізнес в росії
фото Pixaby

Французький виробник автомобілів Renault та фінський виробник шин Nokian Tyres цього тижня виступили на захист свого рішення продовжити бізнес в росії. Як пише Forbes, невеликий, але впливовий список транснаціональних компаній досі веде бізнес у росії.

Renault – одна з небагатьох багатонаціональних компаній, що ведуть свій бізнес у росії. Renault оголосила в понеділок, що відновить виробництво на своєму заводі в Москві після паузи через проблеми з логістикою, пов'язані з російським вторгненням. Це рішення зумовлене тим, що французька компанія суттєво залежить від бізнесу в росії: компанія має там 40 000 співробітників і, за даними Reuters, на її частку припадає близько третини російського автомобільного ринку. Акції Renault впали більш ніж на 30% відтоді, як росія почала війну з Україною.

Фінська Nokian Tyres заявила у вівторок, що продовжить виробництво своїх шин для легкових автомобілів у росії, а її директор Юкка Моїсіо виступив на захист цього кроку в інтерв’ю фінській газеті Helsingin Sanomat. Він заявив, що таким способом хоче завадити росії націоналізувати свій завод з виробництва шин для потреб збройних сил. Reuters відзначає, що до початку війни Nokian виробляла 80% своїх шин у росії.

Компанія Leroy Merlin, яка заявила, що її 112 магазинів в росії продовжать нормальну роботу, потрапила під критику в понеділок після того, як Міністерство оборони України опублікувало в Твіттері зображення магазину Leroy Merlin, зруйнованого внаслідок бомбардування російськими військами в Україні. Leroy Merlin «стала першою компанією у світі, яка профінансувала вибухи власних магазинів», зазначило Міноброни. Компанія, що належить французькому мільярдеру Мішелю Леклерку, вирішила нарощувати свій російський бізнес після виходу з країни конкурентів.

Президент України Володимир Зеленський розкритикував швейцарського продовольчого гіганта Nestle за те, що він продовжує продавати товари в росії під час відеозвернення до мітингу у Швейцарії, заявивши: «Бізнес у росії працює, навіть незважаючи на те, що наші діти вмирають, а наші міста руйнуються». Nestle, чий російський бізнес становить 2% від загального обсягу продажів, стверджує, що продає лише товари першої необхідності та не має прибутку в росії.

Koch Industries, американський конгломерат, який вважається другою за величиною приватною компанією в США завдяки річному доходу в розмірі $115 млрд. Його дочірня компанія Guardian Industries продовжує керувати своїми двома підприємствами з виробництва скла в росії.

Головний операційний директор Koch Дейв Робертсон пояснив, що компанія не хоче кидати своїх співробітників у країні «або передавати ці виробничі потужності російському уряду, щоб він міг працювати та отримувати від них вигоду».

Згідно з широко цитованим списком, складеним професором Єльського університету Джеффрі Зонненфельдом, крім Koch Industries, Leroy Merlin і Renault щонайменше 30 інших компаній відмовилися згорнути свою діяльність у росії.

Credit Suisse, другий за величиною банк Швейцарії, входить до великих фірм, які не пішли з росії. СЕО банку Томас Готтштейн заявив у вівторок, що компанія «переглядає» свої ділові зв'язки з росією, але ризик компанії в росії становить $1,1 млрд. Через кредити та дочірні компанії виведення коштів із банку дуже малоймовірне.

Британський фармацевтичний гігант AstraZeneca продовжує тестування нових ліків у росії після того, як конкуренти Pfizer та GlaxoSmithKline заявили цього тижня, що не починатимуть нових клінічних випробувань у країні.

Citigroup оголосила у понеділок, що «розширить масштаби» свого виходу з росії за межі раніше оголошеного виходу зі споживчого банкінгу в країні.

Виробники шин Bridgestone і Pirelli цього тижня обидва оголосили про зупинення виробництва в росії.

Зеленський минулого тижня закликав технологічних гігантів Microsoft, Oracle та SAP ще більше згорнути свою діяльність у росії. У суботньому виступі Зеленський закликав швейцарські банки активізувати свої обмеження проти росії, заявивши: «Гроші людей, які розв'язали цю війну, знаходяться у ваших банках. Допоможіть із цим боротися», хоча конкретно Credit Suisse чи інші банки Зеленський не назвав.

Минулого місяця Швейцарія оголосила, що заморозить активи осіб, щодо яких запроваджено санкції Євросоюзу.

За оцінками Асоціації банкірів Швейцарії, швейцарські банки тримають на офшорних рахунках до $215 млрд російських грошей.

Як повідомлялося, французький автомобільний виробник Renault відновив роботу свого автоскладального заводу в Москві.

Напередодні МЗС України опублікувало список компаній, які досі працюють в росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло