За 10 років частка українців, які спілкуються російською у побуті, скоротилася з 40% до 18%
Наприкінці 2021 року їхня доля була 26%

Що сталося. У період з 2012 по лютий 2022 року кількість українців, які спілкуються у побуті російською мовою, зменшилася – з 40% до 18%.
Джерело. Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провела група «Рейтинг».
Деталі. У 2012 російськомовних респондентів було близько 40%, наприкінці 2021 – 26%, а на початку повномасштабної війни – 18%.
За словами соціологів, дві третини тих, хто користується двома мовами у побуті, готові найближчим часом перейти виключно на українську. Серед російськомовних таких третина.
На тлі війни 83% українців висловлюється за те, щоб українська була єдиною державною мовою в Україні. До війни за надання державного статусу російській мові виступали майже чверть, а сьогодні – лише 7%.
Більшість українців (67%) вважають, що ніяких проблем між українськомовними та російськомовними громадянами в Україні не існує. 19% вважають, що мовна проблема існує, але вона не є настільки важливою. Лише 12% вважають все-таки, що це питання є загрозою для внутрішньої безпеки.
Соціологи опитали методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера тисячу повнолітніх громадян України в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 19 березня 2022 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].