Російську медичну місію в Італії запідозрили у шпигунстві

Російську медичну місію в Італії запідозрили у шпигунстві

Результати закритих парламентських слухань в Італії з цього приводу поки невідомі

Этот текст также доступен на русском
Російську медичну місію в Італії запідозрили у шпигунстві
Колишній прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте.
Фото: krymr.com

Що сталося. В Італії зростають побоювання, що російська військова та медична група, відправлена на допомогу Італії на початку пандемії COVID-19, справді виконувала шпигунську місію.

Джерело. Associated Press.

Деталі. У зв'язку з підозрами комітет парламенту з питань розвідки викликав у четвер колишнього прем'єр-міністра країни Джузеппе Конте, який був лідером Італії у 2020 році, коли розпочалася пандемія, на закриті парламентські слухання.

Довідка. У 2020 році в російській місії брало участь близько 100 військовослужбовців та медичних працівників. Нещодавно про місію після того, як представник російського МЗС публічно пригрозив міністру оборони Італії Лоренцо Геріні наслідками, якщо Італія наполягатиме на запровадженні жорстких санкцій у зв’язку з російським вторгненням в Україну.

Представник російського міністерства одночасно натякнув, що Італія невдячна за допомогу у зв'язку з пандемією.

У березні 2020 року Росія запропонувала відправити Італії близько 400 осіб особового складу та техніки. Геріні заперечував і йому вдалося скоротити російську команду приблизно до 100 осіб. Як повідомляє італійська щоденна газета Corriere della Sera, італійський генерал також успішно виступив проти пропозиції Росії провести санітарну обробку не лише лікарень та будинків для людей похилого віку, як було спочатку узгоджено, а й італійських урядових установ.

Нещодавно член спеціального італійського комітету експертів з охорони здоров'я та цивільного захисту, який консультує уряд з питань пандемії, охарактеризував ставлення росіян до місії допомоги як агресивне.

Під час російської місії в Італії виникли побоювання, що російські солдати діють приблизно за 50 кілометрів (35 миль) від військової бази США на півночі Італії, яка, нагадаємо, є членом НАТО.

Росіяни наполягали на проведенні аналогічної місії з надання допомоги при пандемії на півдні Італії, де на той час спалах коронавірусу був відносно слабким. Геріні, який виступав проти розширення місії з надання допомоги, відмовився.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло