ЄС переніс введення повної заборони на російське вугілля на середину серпня – Reuters

ЄС переніс введення повної заборони на російське вугілля на середину серпня – Reuters

Це сталося після тиску здебільшого з боку Німеччини, основного імпортера російського вугілля в ЄС

Этот текст также доступен на русском
ЄС переніс введення повної заборони на російське вугілля на середину серпня – Reuters

 Стало відомо, що заборона на російське вугілля, яку представники Євросоюзу мають затвердити в четвер, набуде повної чинності з середини серпня, на місяць пізніше, ніж пропонували спочатку.

Джерело. Про це повідомило на умовах анонімності джерело в ЄС, передає Reuters.

Деталі. Поступове припинення імпорту ЄС російського вугілля є наріжним каменем у п’ятому пакеті санкцій проти росії, який Єврокомісія запропонувала цього тижня як реакцію на звірства в українському місті Буча. 

Європейська комісія спочатку запропонувала тримісячний термін згортання чинних контрактів, що означає, що росія фактично може експортувати вугілля до ЄС протягом 90 днів після введення санкцій, згідно з документом.

Однак цей термін подовжили до чотирьох місяців, повідомило на умовах анонімності джерело, знайоме з дискусіями.

Згідно з повідомленням, це сталося після тиску здебільшого з боку Німеччини, основного імпортера російського вугілля в ЄС.

Оскільки санкції, як очікується, набудуть чинності пізніше цього тижня або на початку наступного, після публікації в офіційному журналі ЄС, російські компанії фактично зможуть експортувати вугілля до ЄС до середини серпня за чинними контрактами.

Крім того, один з дипломатів розповів, що більшість контрактів на вугілля є короткостроковими, а період припинення в 90 днів дозволив би укласти більшість із них без необхідності скасування, уникаючи юридичних ризиків.

Єврокомісія підрахувала, що заборона на вугілля може коштувати росії 4 млрд євро на рік втраченого доходу. Комісія відмовилася від будь-яких негайних коментарів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло