Міжнародні санкції проти російського Альфа-банку не стосуються українського «банку-сестри» – НБУ

Міжнародні санкції проти російського Альфа-банку не стосуються українського «банку-сестри» – НБУ

Нацбанк застосував заходи впливу у вигляді заборони підсанкційним громадянам рф істотної участі в банку використовувати право голосу

Міжнародні санкції проти російського Альфа-банку не стосуються українського «банку-сестри» – НБУ

Стало відомо, що АТ «Альфа-банк» (Україна) є незалежною від російського Альфа-банку юридичною особою, яка не підпадає під міжнародні санкції.

Джерело. Це зазначило Міністерство фінансів США у своєму офіційному повідомленні про запровадження нового пакета санкцій проти росії та, зокрема, російського Альфа-банку, передає Національний банк України.

Деталі. Згідно з повідомленням, український Альфа-банк є системно важливим банком, який працює на території України виключно в межах українського законодавства.

Він має значну частку на ринку депозитів фізичних осіб: обсяг коштів, залучених банком від домогосподарств, становить близько 48 млрд грн, або понад 6% від загального обсягу депозитів українців. Обсяг коштів українських підприємств становить близько 24 млрд грн.

Банк обслуговує понад 2,6 млн фізичних осіб, 55 000 юридичних осіб та 89 000 фізичних осіб-підприємців. Крім того, банк утримує і обслуговує суттєву частку інфраструктури фінансового сектору (691 банкомат, 16 858 POS-терміналів, 201 відділення), працездатність якої сьогодні має критичне значення для фінансової стабільності. 

Національний банк, керуючись законодавством України, визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів українського Альфа-банку – громадян рф, до яких застосовані міжнародні санкції. Також НБУ застосував заходи впливу у вигляді заборони власникам істотної участі в зазначеному банку використовувати право голосу. 

Водночас санкції, застосовані до власників українського Альфа-банку, а також міжнародні санкції щодо банків росії не накладають додаткових обмежень на роботу цього банку в Україні.

Бекграунд. Раніше Міністерство закордонних справ Великої Британії визначило «Альфа-Банк Україна» окремою  юридичною особою, яка не підпадає під санкції на відміну від його «сестринського» російського «Альфа-Банку».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло