Активісти, які блокували вантажівки на польсько-білоруському кордоні, завершили протест

Активісти, які блокували вантажівки на польсько-білоруському кордоні, завершили протест

Протестувальників запевнили, що їхні вимоги враховано в п’ятому пакеті санкцій ЄС проти росії

Активісти, які блокували вантажівки на польсько-білоруському кордоні, завершили протест
фото PAP/Bartłomiej Wójtowicz

Завершилася акція протесту активістів, які блокували виїзд вантажівок із Польщі до Білорусі через пункт пропуску в Корощині. Їхні пропозиції стосовно заборони транспорту для російських та білоруських перевізників у межах ЄС виконано в п’ятому пакеті санкцій, введених проти росії, пише Польське радіо.

Ініціаторка акції протесту Наталія Панченко подякувала польському прем’єр-міністру Матеушу Моравєцькому за сприяння та закликала допомогти польським підприємцям:

«Звертаюся до вас із великим проханням: нехай польський уряд розробить систему компенсацій для польських перевізників і зробить так, щоб вони вже не мусили їздити в росію. Щоб польські перевізники не мусили підтримувати політику держави і конкретно президента путіна, який сьогодні вбиває українських дітей і жінок».

Білоруські та російські водії, які кілька днів чекали в черзі, щоб поїхати до Білорусі, не задоволені введеним проти росії пакетом санкцій. 

«Якщо ми не будемо працювати – не будемо заробляти. Стоятимемо в себе вдома – і що нам робити, що їсти? З нашою зарплатою в Білорусі це зовсім нереально. Тут – єдине місце, де можна заробити. Держави повинні між собою торгувати, лише так ми зможемо встояти в цій економіці», – сказав один з білоруських водіїв.

П’ятий пакет санкцій, який затвердили країни ЄС, включає заборону на імпорт вугілля з росії від серпня цього року, заборону на використання портів ЄС російськими суднами.

Санкції охопили також білоруський та російський транспортний сектор.

Компанії з цих країн не зможуть перевозити товарів у межах Євросоюзу, включно з транзитом. 

Виняток становлять перевезення фармацевтичної, медичної, сільськогосподарської, харчової продукції та автомобільний транспорт з гуманітарною метою.

Більше про те, як Європа і США покарають росію за військові злочини в Бучі – в матеріалі “П'ята хвиля санкцій проти рф: удар по інвестиціях, «Сбєрбанку» та дочках путіна”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло