Прем'єр Індії запропонував путіну та Зеленському провести прямі переговори

Прем'єр Індії запропонував путіну та Зеленському провести прямі переговори

Країна вирішила зберігати нейтралітет і не відмовлятися від російських нафти й газу

Прем'єр Індії запропонував путіну та Зеленському провести прямі переговори
фото DR

У понеділок відбулася розмова з допомогою відеоконференції між президентом США Джо Байденом і прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді.

Зокрема, індійський прем’єр заявив президенту США, що запропонував лідерам України і росії провести прямі переговори, передає CNN.

«Я кілька разів розмовляв телефоном із президентами як України, так і росії. Я не лише закликав до миру, а й запропонував президенту путіну провести прямі переговори із президентом України», – сказав Моді.

Він також відреагував на про вбивство мирних жителів в українському місті Буча, назвавши інцидент «дуже тривожним».

«Ми одразу засудили це і вимагали справедливого розслідування. Ми сподіваємося, що переговори між Україною та росією, які зараз продовжуються, прокладуть шлях до миру», – продовжив Моді, додавши, що Індія продовжить підтримувати Україну за допомогою гуманітарної допомоги.

«Ми також надаємо великого значення безпеці цивільного населення України та безперебійній подачі їм гуманітарної допомоги. Від нашого імені ми відправили ліки та інші гуманітарні матеріали до України та сусідніх країн. І на запит України найближчим часом відправляємо ще одну партію ліків», – сказав він.

Щодо питання поставок енергоносіїв з росії в Індію Байден “був відвертим”, але жодних конкретних вимог не висував щодо відмови від закупівлі російських нафти, газу і вугілля.

Індія не відмовилася від закупівель російських енергоносіїв, незважаючи на зусилля Сполучених Штатів згуртувати світ довкола руйнівних економічних санкцій проти москви.

Чиновник Білого дому зазначив, що Байден спеціально не вимагав, щоб Індія припинила свої закупівлі.

«Інші країни мають зробити свій власний вибір», – сказав чиновник. 

Замість того, щоб висувати вимоги, Байден підкреслив напрямки, в яких Індія могла б допомогти “пом'якшити наслідки дестабілізуючої путінської війни”, сказав чиновник, зокрема допомогти з поставками продовольства.

«Була дискусія про те, що ще може зробити Індія», – сказав чиновник.

На зустрічі Нарендра Моді висловив занепокоєння щодо тісних зв'язків між росією та Китаєм – фактор, який, за словами чиновника, може вплинути на ставлення Індії до війни в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло