Лист українського хлопчика до загиблої мами зачитали на засіданні Ради Безпеки ООН

Лист українського хлопчика до загиблої мами зачитали на засіданні Ради Безпеки ООН

Щось глибоко не так із цією організацією, якщо такі листи з'являються в світі, наголосив Кислиця

This text is also available in English
Лист українського хлопчика до загиблої мами зачитали на засіданні Ради Безпеки ООН
фото DR

Під час засідання Ради Безпеки ООН у понеділок посол України в ООН Сергій Кислиця зачитав уголос листа української дитини, написаного до матері, загиблої від рук російських окупантів, пише CNN.

Кислиця повідомив Раді, що лист був оприлюднений в Україні «кілька днів тому» і був написаний дев'ятирічним хлопчиком після того, як його матір вбили російські солдати.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Кислиця, виступаючи перед Радою Безпеки англійською, зачитав лист:

«Мама, цей лист – мій подарунок тобі до жіночого дня 8 березня. Дякую за найкращі дев'ять років мого життя. Дуже дякую за моє дитинство. Ти найкраща мама на світі. Я ніколи не забуду тебе. Бажаю удачі на небесах. Бажаю тобі потрапити до раю. Я постараюся поводитися добре, щоб теж потрапити до раю».

Кислиця повідомив, що матір хлопчика було вбито російськими солдатами під час спроби втекти на машині з окупованого росією міста.

За словами посла України, хлопчик залишався замкненим в машині поруч із мертвою матір'ю доти, доки місцеві жителі не змогли його врятувати та доставити до притулку.

«Такі листи не повинні бути написані. Якщо вони існують, значить, щось пішло не так, зокрема й тут, в ООН», – сказав Кислиця.

«Це означає, що її механізм підтримки міжнародного миру та безпеки не працює і має бути виправлений. Але чи можна його виправити, поки росії дозволено скористатися правами постійного члена? Якщо ми не зможемо зупинити кремль, дедалі більше дітей стануть сиротами. Дедалі більше матерів втрачатимуть своїх дітей», – сказав посол.

Як повідомлялося, Генасамблея ООН виключила росію з Ради з прав людини.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло