росія попередила про «непередбачувані наслідки» постачання США та НАТО зброї в Україну

росія попередила про «непередбачувані наслідки» постачання США та НАТО зброї в Україну

росія говорить приватно те, що ми оголошуємо світові публічно – американський чиновник вважає допомогу Україні «надзвичайно ефективною»

This material is also available in English
росія попередила про «непередбачувані наслідки» постачання США та НАТО зброї в Україну
Фото: washingtonpost.com

Стало відомо, що цього тижня росія надіслала Сполученим Штатам офіційну дипломатичну ноту, в якій попередила, що постачання США та НАТО «найчутливіших» систем озброєння в Україну «підливають палива» у конфлікт там і можуть призвести до «непередбачуваних наслідків».

Джерело. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на дипломатичний демарш.

Деталі. Це сталося, коли президент Байден схвалив розширення обсягів озброєння, що постачають Україні. Йдеться про пакет на $800 млн, включно зі 155-мм гаубицями, безпілотники берегової оборони та бронетехніки, а також додаткова переносна зенітна та протитанкова зброя та мільйони боєприпасів.

Сполучені Штати також сприяли доставлення в Україну систем протиповітряної оборони великої дальності, у тому числі словацьких пускових установок С-300 російського виробництва, на яких українські війська вже пройшли навчання. 

«Те, що росіяни говорять нам приватно, це саме те, про що ми говоримо світові публічно – що величезна допомога, яку ми надаємо нашим українським партнерам, виявляється надзвичайно ефективною», – сказав високопоставлений чиновник адміністрації на умовах анонімності.

росіяни говорять нам приватно, це саме те, про що ми говоримо світові публічно – що величезна допомога, яку ми надаємо нашим українським партнерам, виявляється надзвичайно ефективною

Держдепартамент відмовився коментувати зміст двосторінкової дипломатичної ноти або будь-яку відповідь США. Російські експерти припустили, що Москва, яка назвала конвої зі зброєю для України законними військовими об’єктами, може готуватися атакувати їх.

«Вони націлялися на склади постачання в самій Україні, де зберігалися деякі з цих припасів», – сказав Джордж Бібі, колишній директор з аналізу росії в ЦРУ та радник колишнього віцепрезидента Діка Чейні з росії.

«Справжнє питання полягає в тому, чи виходять вони за межі спроби націлювати [зброю] на українську територію, намагаються вразити самі конвої з постачанням і, можливо, країни НАТО на українській периферії», які служать перевалочними пунктами постачань із США.

З боку багатьох із нас на Заході було припущення, що ми можемо постачати українцям зброю дійсно без обмежень і не нести суттєвого ризику відплати з боку росії», – додав Бібі. 

Документ під назвою «Про занепокоєння росії в контексті масових постачань озброєння та військової техніки київському режиму», написаний російською мовою з наданим перекладом, був направлений до Держдепу посольством росії у Вашингтоні. Посольство росії не відповіло на запити про коментар.

Серед предметів, які росія назвала «найбільш чутливими», були «реактивні системи залпового вогню», хоча вважається, що Сполучені Штати та їхні союзники по НАТО не постачали цю зброю Україні.

Бекграунд. Нагадаємо, що США в межах нового пакету військової допомоги передадуть Україні гелікоптери Мі-17, які раніше призначали Афганістану.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло