Українська прокуратура назвала імена 10 російських військових, підозрюваних у злочинах у Бучі

Українська прокуратура назвала імена 10 російських військових, підозрюваних у злочинах у Бучі

Йдеться про підозрюваних у катуваннях, до конкретних винуватців у вбивствах поки що слідство не дійшло

Этот материал также доступен на русском языке
Українська прокуратура назвала імена 10 російських військових, підозрюваних у злочинах у Бучі
Fadel Senna/AFP/Getty Images

Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова заявила, що встановлено особи російських військовослужбовців, які, ймовірно, причетні до порушень прав людини в Бучі.

У своєму пості у Facebook Венедиктова повідомила, що 10 солдатів були ідентифіковані як «причетні до тортур мирних жителів» під час окупації міста.

Солдати були різних звань, сказала вона, назвавши чотирьох рядових, чотирьох капралів та двох сержантів. Вона додала, що вони з 64-ї окремої мотострілецької бригади.

Раніше цього місяця 64-а бригада була удостоєна почесного звання президентом росії путіним, який високо оцінив їхній «великий героїзм і відвагу» та присвоїв підрозділу звання «гвардійська» за «захист суверенітету росії».

«Ця висока нагорода визнає ваші особливі заслуги, великий героїзм і мужність у захисті Вітчизни, суверенітету та національних інтересів росії», – йдеться у привітанні путіна.

Слідством  у «дуже короткий термін» встановлено, що під час окупації Бучі вони брали в заручники беззбройних мирних жителів, не давали їм їжі та води, тримали їх на колінах із зв'язаними руками та заклеєними ізолентою очима, і над ними знущалися та били, кулаками і прикладами. Вони вибивали з людей інформацію про місцезнаходження ЗСУ та Сил оборони, а деяких катували без жодної причини”, – сказала Венедиктова.

«Російські військовослужбовці погрожували жертвам убивством і навіть імітували розстріл полонених, стріляючи в їхній бік», – додала вона. 

«Роль та участь кожного з них у цих злочинах встановлена внаслідок слідчої та злагодженої роботи прокурорів та працівників міліції... Наразі ми перевіряємо їхню причетність до вбивств у Бучі».

Між тим стало відомо, що ООН готова поіменно назвати майже 6000 жертв воєнних злочинів в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло