Понад 270 українських компаній є співвласниками російських підприємств

Понад 270 українських компаній є співвласниками російських підприємств

Деякі українські компанії присутні у структурі власності одразу декількох російських підприємств

Понад 270 українських компаній є  співвласниками російських підприємств
Фото: depositphotos.com

Що сталося. 273 українських компаній та організацій мають зв'язки із 251 російським підприємством. 

Джерело. Про це свідчать дані дослідження фахівців R&D центру YouControl.

Деталі. При аналізі структури власності російських організацій виявили, що деякі українські компанії присутні у структурі власності одразу декількох російських підприємств, та навпаки – декілька українських компаній пов'язані з однією російською організацією одночасно.

100 компаній із проаналізованого переліку зареєстровані у Києві, 39 – в окупованому Криму, а також по понад 20 компаній – у Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях. У інших регіонах України зареєстровані від 1 до 11 таких організацій. Цікаво, що у Закарпатській та Тернопільській областях не було виявлено компаній, пов'язаних із рф.

Понад 20% від загальної кількості компаній, що мають зв'язки із російським бізнесом, працюють у сфері операцій із нерухомим майном. Близько 13% – у сфері оптової торгівлі різними товарами. Майже 8% – у сфері будівництва, більше 5% залучені у сільському господарстві.

Так компанія «ЕСТА ХОЛДИНГ», що входить до складу однієї із найбільших ФПГ України – “СКМ” та контролюється Ринатом Ахметовим, має корпоративну участь у ТОВ «ДОЛ БЕРЕГ», що перереєстроване в окупованому Криму згідно з російським законодавством.. Ще одна компанія зі складу “СКМ” – ТОВ «СКМ СЕРВІС» володіє часткою в СК однойменної компанії, що зареєстрована в Москві.

ТОВ «ЦЕНТРАЛЬНО-ЄВРОПЕЙСЬКА КОНДИТЕРСЬКА КОМПАНІЯ», яка входить до корпорації “РОШЕН” та належить Олексію Порошенку – синові 5-го Президента України, народного депутата України Петра Порошенка, володіє ТОВ “РОШЕН”, яке зареєстроване у Липецькій обл., рф. ПАТ «СЕВМОРЗАВОД», бенефіціаром якого виступає сам П.Порошенко, є учасником 2 кримських компаній, що перереєстровані згідно з російським законодавством.

ПРАТ «ДНІПРОВАГОНМАШ», бенефіціаром якого є екснародний депутат України та ключова особа ФПГ ТАС – Сергій Тігіпко, володіє однойменним ТОВ у м. Москва, рф.

Українська компанія «АВТО БІЗНЕС ГРУП», бенефіціаром якої є батько народного депутата України 3-4, 6-9 скликань Нестора Шуфрича – Іван Юлійович Шуфрич, володіє понад 90% СК російської ТОВ “ЕСТЕЙТ ХОЛДИНГ ГРУП”, що зареєстровано в м. Москва у 2015 році та працює у сфері нерухомості.

Компанії ТОВ  «ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «СПОРТ-ТУР», ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «ТЕРРА-ІНВЕСТ» та ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «УКРКАПІТАЛ», бенефіціаркою яких є Оксана Марченко, дружина нардепа України 2-4, 9 скликань, кума президента рф Віктора Медведчука, спільно володіють ТОВ «ТАВРИЯ-ИНВЕСТ», яке зареєстровано у м. Ялта.

Всі ці цінні дані додано до системи YouControl.

Бекграунд. Раніше аналітики YouControl дослідили питання присутності російського “сліду” в українських компаніях. Було виявлено майже 17 000 активних українських підприємств, серед учасників або кінцевих бенефіціарів яких є хоча б один громадянин або резидент російської федерації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло