Німеччина починає заповнення найбільшого в Західній Європі газосховища

Німеччина починає заповнення найбільшого в Західній Європі газосховища

Після того, як «Газпром Німеччина» відмовився від нього, уряд заповнює сховище власними зусиллями

Німеччина починає заповнення найбільшого в Західній Європі газосховища
фото Shutterstock

Німеччина приступила до заповнення величезного газосховища Реден, покинутого російським «Газпромом», заявив у четвер призначений державою новий менеджер об'єкта Егберт Лаєге. Найбільша економіка Європи намагається захиститися від ризику, якщо Москва припинить поставки газу, пише Reuters.

Поставки опинилися під ризиком після введення західних санкцій у зв'язку з вторгненням Москви в Україну і крайнім терміном, встановленим росією для платежів у рублях, які відкинули більшість покупців.

Минулого місяця «Газпром» відмовився від свого бізнесу «Газпром Німеччина», зокрема, від найбільшого в Західній Європі газосховища в Редені, після погіршення дипломатичних відносин між двома країнами.

«Відсьогодні в газосховище вводяться невеликі обсяги», – сказав агентству Егберт Лаєге, новий керуючий, призначений енергетичним регулятором Німеччини для тимчасового управління компанією.

«Ми активно працюємо над рішеннями, щоб уже найближчим часом у сховище могло надходити значно більше газу», – сказав він.

Реден може вміщувати близько 4 млрд кубометрів газу, але минулої зими отримав лише невелику кількість газу. Лаєге наголосив, що його потрібно заповнити до майбутньої зими.

Реден в даний час заповнений всього на 0,6%, що набагато нижче середнього показника 36% для газосховищ Німеччини.

Регулюючий орган заявив, що контролюватиме «Газпром Німеччина» до 30 вересня і має право звільняти керівників, наймати нових співробітників та вказувати керівництву, як діяти далі. Що буде після цієї дати, не повідомляється.

«Ми досягли прогресу в стабілізації діяльності групи Gazprom Germania в непрості часи», – сказав Лаєге, додавши, що він перебуває в постійному контакті з міністерством економіки, мережевим регулятором Німеччини та діловими партнерами групи.

Наприкінці березня стало відомо, що ФРН розглядає варіанти націоналізації німецьких підрозділів “Газпрому” і “Роснєфті”.

Раніше влада ЄС провела обшуки в підрозділах “Газпрому” – його запідозрили в штучному підвищенні цін на газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло