Офіційно введено в дію новий газопровід GIPL між Литвою та Польщею

Офіційно введено в дію новий газопровід GIPL між Литвою та Польщею

Загальний обсяг інвестицій у проект становив 500 млн євро

Офіційно введено в дію новий газопровід GIPL між Литвою та Польщею
фото DR

5 травня пройшла офіційна церемонія введення в дію газопроводу GIPL між Литвою та Польщею, передає RFI.

Польща та країни Балтії урочисто відкрили новий газопровід, який дозволить інтегрувати газові ринки у північно-східному регіоні Євроcоюзу і тим самим знизити залежність від російського газу в умовах вторгнення росії в Україну.

Газопровід GIPL (Gas Interconnection Poland-Lithuania) протяжністю 508 км (165 км проходить територією Литви, 343 км – територією Польщі) зможе транспортувати близько 2 млрд кубометрів газу в обох напрямках і, завдяки існуючим газовим мережам, також з'єднає Латвію, Естонію та Фінляндію.

«Сьогодні ми зміцнюємо нашу енергетичну незалежність», – сказав президент Литви Гітанас Науседа на офіційній церемонії запуску газопроводу GIPL, що пройшла 5 травня неподалік Вільнюса. На відкритті були присутні високопосадовці з Польщі та країн Балтії.

«Цей газопровід є відповіддю на енергетичний шантаж» Москви щодо Європи, цитує AFP заяву президента Польщі Анджея Дуди. 

Наприкінці квітня російський «Газпром» оголосив про припинення поставок газу в Польщу, а також у Болгарію. Газопровід GIPL є одним із альтернативних джерел газу для Польщі.

Для Литви газопровід GIPL – друге незалежне від Москви джерело газових поставок (з 2014 року в країні працює термінал прийому зрідженого природного газу).

Литва, Латвія та Естонія на початку квітня оголосили про припинення імпорту російського газу.

Загальний обсяг інвестицій у проект становив близько 500 млн євро, Євросоюз профінансував його на 60%. Разом із литовською компанією Amber Grid проект реалізувала польська компанія Gaz-System.

Раніше гендиректор литовської енергокомпанії заявляв, що частина СПГ по цьому газопроводу може поставлятися через Польщу на інші ринки, наприклад в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло