Військові будуть найпершими, кого держава забезпечить житлом після війни – міністерка

Військові будуть найпершими, кого держава забезпечить житлом після війни – міністерка

Кількість ветеранів може зрости з 1,2 млн до 5 млн осіб

Військові будуть найпершими, кого держава забезпечить житлом після війни – міністерка
Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.
Фото: armyinform.com.ua

Що сталося. Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна заявила, що кількість громадян, які будуть пріоритетною категорією у забезпеченні житлом населення, після війнм може збільшитися вчетверо – з 1,2 млн до 5 млн осіб.

Джерело. Про це вона сказала в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Коментар. «За іншого розвитку подій вже цього року ми мали реалізувати потужну ціль – закрити повністю черги для ветеранів, які є переміщеними особами. Водночас наразі ми розуміємо, що потреба у житлі охопить набагато ширші кола населення України, чиї будинки знищив ворог», – сказала Юлія Лапутіна. 

Лапутіна зазначила, що до 24 лютого в Україні налічувалося близько 500 000 осіб, які є безпосередньо учасниками Антитерористичної операції та Операції об'єднаних сил. Якщо сюди ще додати членів сімей загиблих Героїв, у тому числі Героїв Небесної сотні, постраждалих учасників Революції Гідності, а також всі інші категорії, такі як учасники Другої світової війни або прирівняні до них особи й всі, хто брали участь у миротворчих місіях, то це приблизно 1,2 млн людей.

Сьогодні дуже багато людей приєдналося до лав Територіальної оборони, зокрема, добровольчі формування територіальних громад, а також члени сімей загиблих. Тому ця цифра може досягти 4-5 млн людей.

«Має бути справедливий розподіл житла в майбутньому, особливо щодо людей, які 8 років стоять у черзі, особливо для тих, хто є переселенцем. З іншого боку, багато цивільних залишилися без житла, також без житла залишилися багато військових, які наразі служать. Крім того, будуть подвійні статуси, коли людина була учасником АТО, стала переселенцем, нині пішла на широкомасштабну війну, а сім’я змушена переселитися. Ми все це розуміємо», – додала міністр.

Лапутіна наголосила, що, як і раніше, пріоритетним питанням для влади залишається забезпечення житлом всієї черги військових.

Джерело. Нагадаємо: статус «учасник бойових дій» зможуть отримати тільки ті добровольці, які брали безпосередню участь у бойових діях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло