З початку війни з території Білорусі в Україну було запущено щонайменше 633 ракети

З початку війни з території Білорусі в Україну було запущено щонайменше 633 ракети

Основною локацією запусків ракет став Мозирський район Гомельської області

З початку війни з території Білорусі в Україну було запущено щонайменше 633 ракети
Фото: Telegram Беларускі Гаюн

Що сталося. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого, з території Білорусі на територію України було запущено щонайменше 633 ракети.

Джерело. Про це повідомляє білоруське видання «Motolko help».

Деталі. За спостереженнями журналістів, основною локацією запусків ракет повітряного базування був Мозирський район Гомельської області. Про це свідчить і те, що час підльоту літаків до Мозиря збігається із пусками ракет із цього ж району.

При цьому, як пишуть журналісти, найчастіше запуски ракет були саме із землі, наприклад, російськими військами широко використовувалися оперативно-тактичні ракетні комплекси «Іскандер». Використовувалася і схема, за якої спочатку проводилися запуски ракет з ОТРК «Іскандер» і тільки після того, як вони припиняли вогонь, починалися вильоти літаків.

Журналісти вважають, що це робилося для того, щоб не потрапити під дружній вогонь. Також фіксувалися і дні, коли спочатку були пуски з винищувачів, а вже після цього розпочиналися ракетні запуски із землі.
«Motolko help» пише, що велику роль в обстрілах України відіграв літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 (на базі Іл-76), який проводив розвідку, після чого відразу ж відбувалася активна фаза підготовки та вильотів літаків або гелікоптерів, а також запусків ракет.

Журналісти відзначають важливу деталь – запуски ракет із землі чи повітря робилися переважно у темний час доби чи в умовах сильної хмарності. Це робилося це для того, щоб важче було відстежити траєкторію польоту ракет, а також оперативно визначити тип використовуваного озброєння, що дозволило б зрозуміти приблизну дальність польоту.

За даними моніторингової групи «Беларускі Гаюн», перший пік запусків було зафіксовано 9 березня 2022 року, у той день було здійснено щонайменше 35 ракетних пусків. До початку квітня запуски йшли по наростаючому день за днем, а на найбільше бомбардування з Білорусі Україна зазнала 1 квітня. У той день ракети запускали кожні 10 хвилин – всього не менше 56 боєголовок, які прикривали відступ збройних сил росії з території України.
Зрештою, за підрахунками журналістів і моніторингової групи, всього з початку війни з території Білорусі по Україні було запущено щонайменше 633 ракети.

Бекграунд. Нагадаємо, що для підтримки військового наступу рф потрібно близько $900 млн на день, а кожна крилата ракета, запущених під час війни, коштує близько $1,5 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло