ЄС може виключити з 6-го пакету санкцій заборону на транспортування російської нафти європейськими суднами
Головним лобістом цього питання виявилася Греція

Євросоюз має намір послабити новий – шостий – пакет санкцій щодо російської нафти і виключити з нього заборону для європейських суден транспортувати російську нафту і паливо третім країнам. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на документи та наближених до процесу співрозмовників.
Виняток пункту з санкційного пакету просувала серед інших країн Греція, яка входить до найбільших судновласників у світі – нібито через відсутність згоди між країнами G7.
При цьому в ЄС все ще мають намір заборонити європейським компаніям страхувати судна, які перевозять нафту з росії, пише агентство.
Країни ЄС вже кілька разів обговорювали пропозиції щодо шостого пакету санкцій і поки що не дійшли угоди про заборону імпорту російської нафти.
8 травня постпреди країн Євросоюзу не змогли досягти консенсусу щодо заборони імпорту російської нафти, основною причиною є незгода Угорщини.
Країна продовжує блокувати пропозицію ЄС щодо заборони імпорту російської нафти.
Незважаючи на те, що раніше ЄС пропонував дозволити Угорщині, Чехії та Словаччині продовжувати закупівлю нафти у росії до 2024 року, угорська влада вважає, що цього недостатньо, оскільки країні потрібно буде додаткове фінансування для переорієнтації на інші джерела постачання.
Очікується, що переговори щодо ембарго відновляться найближчими днями.
Єврокомісія, як повідомлялося, пропонує у рамках шостого пакету санкцій запровадити ембарго на нафту з рф.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].