Україна може уникнути сценарію довготривалої війни – Веслі Кларк

Україна може уникнути сценарію довготривалої війни – Веслі Кларк

Попередити такий розвиток подій можна кількома шляхами

Україна може уникнути сценарію довготривалої війни – Веслі Кларк
Верховний головнокомандувач Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі у 1997–2000 роках Веслі Кларк.
Фото: rit.edu

Що сталося. Довготривала війна Росії проти України призведе до подальшого кровопролиття та ескалації, тому росіянам не можна дозволити цього зробити. Про це заявив чотиризірковий генерал армії США, верховний головнокомандувач Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі у 1997–2000 роках Веслі Кларк під час спеціальної військової панелі Київського безпекового форуму.

Джерело. Про це повідомляє Укрінформ.

Докладно. «Коли кажуть про тривалу війну, це означає непотрібне кровопролиття в Україні та подальшу ескалацію. Я думаю, що наша відповідь має бути простою: неправильною, нечесною, нерозумною та поганою стратегією є продовжувати цю війну, нам не потрібна тривала війна. По-перше, через те, що вона спричинить Україні. Але, крім того, може залучитися Китай, і Росія може мобілізувати додаткові війська, і це не та стратегія, з якою ми можемо миритися», – наголосив Веслі Кларк. 

На думку генерала, попередити такий сценарій можна кількома шляхами.

«Якщо в України буде бойова спроможність відкинути російські війська на Донбасі, розрізати поступово їхні сили в Херсоні, у Херсонській області, закрити їм доступ до Криму і йти у двох напрямках – і на сході, і на півдні, і розрізати їхні війська», – сказав він.

«Крім того, треба отримати мобільні засоби захисту, і тоді закрити ці, якщо хочете, котли чи оточення у двох місцях. А для цього потрібні і танки, і РСЗВ, і гелікоптери, і літаки, як-от Су, як F-16 тощо. І для цього потрібні належні логістичні спроможності та відповідні дані розвідки», – зазначив Кларк.

Генерал вважає, що Україна має використати вікно можливостей і перейти на стандарти НАТО.

«Якщо Україна має високі моральні стандарти, належний дух і мотивацію, отримає належне обладнання, озброєння і техніку, і в тому числі і Міг-35, інші види гелікоптерів і літаків від країн-друзів, то ми зможемо уникнути сценарію тривалої війни», – наголосив генерал.

На його думку, Росія не має уявлення про те, що відбудеться, якщо діяти швидко.

«Звичайно, вони думають, що будуть постійно наступати і використовувати вогневу силу. Але цього не можна їм дозволити робити», – наголосив Кларк.

Бекграунд. Як писав Mind, на думку радника міністра внутрішніх справ Віктора Андрусова, росія вступила в третю фазу повномасштабної війни в Україні та готується до довгострокової битви


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло