The New York Times розповіла про ознаки занепаду російської енергетики

The New York Times розповіла про ознаки занепаду російської енергетики

росія буде змушена скоротити видобуток нафти, а видобуток газу сповільниться через вихід іноземних компаній

The New York Times розповіла про ознаки занепаду російської енергетики
фото Pixaby

Газета The New York Times опублікувала статтю під заголовком «Ознаки занепаду російської енергетичної галузі, яка колись була провідною у світі». У статті перераховуються докази того, що росія вже почала втрачати лідируючі позиції в енергетиці, пише agentstvonews.

Газова сфера. Після початку війни в Україні будівництво проекту «Новатека» із виробництва зрідженого природного газу «Арктик СПГ-2» може сповільнитися. Хоча вже пробурені десятки свердловин, збудовано аеропорт та замовлено обладнання, введені західними країнами санкції, що забороняють продаж обладнання для зрідження газу, можуть призвести до того, що найближчими роками буде введено лише один із трьох запланованих об'єктів зі зрідження газу.

Від участі в «Арктік СПГ-2» відмовилася компанія TotalEnergies, директор якої заявив, що проект навряд чи буде добудований з урахуванням санкцій.

Розвиток галузі СПГ міг би дозволити росії, яка продає зараз газ в основному по трубопроводах, експортувати паливо в будь-яку країну, де є термінали для приймання СПГ.

Проте поки що технології в цій сфері в росії знаходяться «в зародковому стані», і через санкції доведеться забути про плани конкуренції зі світовими лідерами з виробництва СПГ – Катаром, Австралією та США. 

Аналітики S&P Global припускають, що до кінця десятиліття росія зможе запустити лише половину запланованих потужностей із виробництва СПГ. 

Уповільниться розвиток не лише «Арктік СПГ-2». З росії йдуть Exxon Mobil і Shell, що також негативно позначиться на газових проектах на Далекому Сході.

Нафтова сфера. Росія буде змушена значно скоротити видобуток нафти. У квітні видобуток вже впав на 10% (приблизно 900 000  барелів на день), порівняно з березнем. До кінця року видобуток може впасти на 3 млн барелів на день, прогнозувало Міжнародне енергетичне агентство.

Через вихід міжнародних гігантів російська енергетика втратить доступ до капіталу та передових технологій, які необхідні в тому числі для видобутку на старих родовищах. Зокрема, «Газпром» у партнерстві з Shell використовував хімічні суміші для збільшення видобутку нафти в проекті «Салим Петролеум».

Однією з ознак проблем, що вже почалися в нафтовій сфері, фірма Kpler, яка відстежує постачання енергоресурсів, називає те, що проект Exxon Mobil на Сахаліні в травні не відвантажував нафту. У нафтовому гіганті заявили про неможливість виконувати зобов'язання через обставини, що не залежать від компанії.

Аналітики сумніваються, що росія зможе зберегти статус співголови міжнародної організації виробників нафти «ОПЕК Плюс».

Атомна сфера. Наслідки війни з Україною вдарили і по ядерній енергетиці. На початку травня Фінляндія оголосила про розірвання контракту з Росатомом на будівництво АЕС Ханхіківі-1. Вартість будівництва оцінювалася більш ніж 7 млрд євро, початок робіт було заплановано на 2023 рік.

Однак попри скорочення видобутку нафти, виручка росії від її продажу після початку війни зросла за перші місяці 2022 року – показник на 50% перевищив минулорічні цифри. При цьому частка нафтогазових надходжень у бюджеті у квітні склала 63%, а за перші чотири місяці року – 48%.

Євросоюз продовжує обговорення запровадження поступового ембарго на російську нафту. Раніше цього тижня через суперечності з цього питання країни ЄС не змогли погодити шостий пакет санкцій проти росії. США та Велика Британія вже ухвалили рішення про відмову від російської нафти.

Як повідомлялося, Німеччина готова відмовитися від російської нафти незалежно від рішення Євросоюзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло