Німеччина готова відмовитися від російської нафти незлежно від рішення Євросоюзу

Німеччина готова відмовитися від російської нафти незлежно від рішення Євросоюзу

Останні логістичні проблеми з альтернативними постачальниками планують вирішити упродовж шести-семи місяців

Німеччина готова відмовитися від російської нафти незлежно від рішення Євросоюзу
Фото: depositphotos.com

Що сталося. Німеччина планує відмовитися від імпорту російської нафти до кінця року, навіть у випадку, якщо Європейський Союз не дійде з цього приводу колективної згоди.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на урядові джерела.

Деталі. За словами офіційних осіб, уряд ФРН активно працює над укладанням угод з альтернативними постачальниками енергії. Останні проблеми з логістикою планують вирішити упродовж шести-семи місяців.

За даними німецького Міністерства економіки, частка російської нафти в Німеччині вже знизилася до 12% проти близько 35% до початку війни в Україні.

Інші проблеми включають отримання достатньої кількості альтернативної нафти для ключового східнонімецького нафтопереробного заводу, який значною мірою залежить від російської нафти через трубопровід «Дружба» і управляється «Роснефтью».

Нафтопереробний завод у Шведті, який забезпечує постачання палива для міжнародного аеропорту Берліна, більшості заправних станцій у столиці та прилеглій землі Бранденбург, має забезпечити альтернативні постачання через німецький балтійський порт Росток.

Старий трубопровід, що з’єднує Росток і Шведт, можна використовувати, але його відносно невеликий розмір означає, що наразі він може покривати лише близько 60% повної потужності. Влада працює над підвищенням тиску в трубопроводі та модернізацією інфраструктури, щоб більше нафти могло надходити до Шведта.

Тако розглядають варіант забезпечення Берлінського аеропорту паливом зусиллям іншого нафтопереробного заводу, можливо, в Баварії.

Бекграунд. Взагалі Євросоюз сподівається найближчими днями досягти консенсусу з Угорщиною з питання ембарго нафтопродуктів, щоб схвалити шостий пакет санкцій проти росії. Раніше Mind повідомляв, що Угорщина озвучила суму, за яку погодиться на нафтове ембарго для росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло