Абрамович та Усманов вибули з десятки найбагатших людей The Times, але санкції не завадили їм залишитись у рейтингу

Абрамович та Усманов вибули з десятки найбагатших людей The Times, але санкції не завадили їм залишитись у рейтингу

Санкції та замороження активів вплинули на статки бізнесменів, близьких до Путіна, не так сильно

Абрамович та Усманов вибули з десятки найбагатших людей The Times, але санкції не завадили їм залишитись у рейтингу
фото DR

У щорічному рейтингу 250 найбагатших людей, за версією The Times, російські мільярдери опустилися на кілька позицій. Найбільших втрат зазнав російський олігарх Роман Абрамович, статки якого порівняно з минулим роком скоротилися вдвічі. Разом із ним із десятки найбагатших вибув ще один путінський мільярдер Алішер Усманов. 

Проте, як зазначає газета The Times, цьогорічний рейтинг показує, що санкції та замороження активів вплинули на статки бізнесменів, близьких до Путіна, не так сильно.

Найбільше постраждав від санкцій Роман Абрамович, який опустився у рейтингу з 8 на 28 місце. Його статки, за оцінкою The Times, скоротилися наполовину – до 6 млрд фунтів стерлінгів проти 12,1 минулого року – і це найбільше падіння у списку.

Менше постраждав Алішер Усманов, який опустився з 6 на 11 місце і втратив 3,4 млрд фунтів стерлінгів. Незважаючи на заморожування його активів (вілли на Сардинії, два вертольоти у Франції, яхта «Дільбар» у Німеччині) і те, що бізнесмен переписав їх на сестру, він, як і раніше, залишається їх фактичним власником, і вони включені в його статки, які оцінюються в 10 млрд фунтів стерлінгів, пише The Times.

▪Також позиції в рейтингу втратили три російські банкіри – власник «Альфа Банку» Михайло Фрідман з (з 11 місця опустився на 19), і його акціонери Олексій Кузьмічов (опустився з 34 на 45 місце) та Герман Хан (29 місце порівняно з 20-м торік). Усі троє потрапили під санкції через зв'язок із Кремлем.

Лондон протягом багатьох років виступав посередником, переводячи гроші російських бізнесменів на Британські Віргінські острови, пише The Times. І хоча зараз близькі до путіна російські мільярдери позбавлені можливості користуватися «лондонською пральнею» для відмивання коштів, вони знаходять для своїх грошей нові притулки на Кіпрі та Дубаї, юрисдикції яких навряд чи стануть для них ворожими.

Нагадаємо, нещодавно у Португалії було заарештовано будинок Абрамовича вартістю 10 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло