«Газпром» не використовує навіть вже сплачені та заброньовані потужності на точці «Суджа» – Макогон

«Газпром» не використовує навіть вже сплачені та заброньовані потужності на точці «Суджа» – Макогон

Втрата контролю над об’єктами ГТС та факти крадіжки транзитного газу на ТОТ спричинили оголошення форс-мажору по точці «Сохранівка»

«Газпром» не використовує навіть вже сплачені та заброньовані потужності на точці «Суджа» – Макогон
Генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон
Фото: УНІАН

Стало відомо, що фізичний транзит газу через точку входу в ГТС України – газовимірювальну станцію (ГВС) «Суджа» становить близько 50 млн кубометрів на добу, тоді як оплачена потужність – 77,2 млн куб. м на добу.

Джерело. Про це повідомив гендиректор «Оператор ГТС України» Сергій Макогон у фейсбуці.

Деталі. «Ми готові транзитувати обсяги окупованої «Сохранівки» через «Суджу», тобто весь обсяг транзиту – 109,6 млн на добу», – пише він.

Зазначається, що загальна технічна потужність «Суджі» – 244 млн кубометрів.

«Україна має можливість транзитувати достатні обсяги газу до ЄС, до моменту введення ЄС повного ембарго на російський газ. Для України транзит – це гарантія того, що ворог не буде цілеспрямовано знищувати нашу ГТС, яка використовується і для транспорту газу нашим споживачам», – йдеться в повідомленні.

«Газпром» відмовляється від запропонованих «цивілізованих механізмів вирішення ситуацій форс-мажору, які навіть передбачені у чинному контракті, – перенесення транзиту на іншу точку».

Гендиректор ОГТСУ нагадав, що втрата контролю над об’єктами ГТС та факти крадіжки транзитного газу на тимчасово окупованих територіях стали причиною оголошення форс-мажору по точці «Сохранівка».

Макогон додав, що влада т. зв. «ЛНР» самостійно відновила роботу Луганської ТЕС, яка щоденно споживає майже 1 млн кубометрів газу. «Звісно, за цей газ ніхто не буде розраховуватись, а це понад $1 млн на добу», – прокоментував він.

Бекграунд. Нагадаємо, що 11 травня 2022 року оператор ГТС російської федерації ПАТ «Газпром» закрив кран на магістральному газогоні «Союз» на території росії. У такий спосіб було припинено транзит газу від газовимірювальної станції «Сохранівка».

Крім того, Україна не відкриє газовий транзитний маршрут «Сохранівка» з росії до Європи, поки Київ не отримає повний контроль над своєю трубопровідною системою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло