«Газпром» не використовує навіть вже сплачені та заброньовані потужності на точці «Суджа» – Макогон
Втрата контролю над об’єктами ГТС та факти крадіжки транзитного газу на ТОТ спричинили оголошення форс-мажору по точці «Сохранівка»

Стало відомо, що фізичний транзит газу через точку входу в ГТС України – газовимірювальну станцію (ГВС) «Суджа» становить близько 50 млн кубометрів на добу, тоді як оплачена потужність – 77,2 млн куб. м на добу.
Джерело. Про це повідомив гендиректор «Оператор ГТС України» Сергій Макогон у фейсбуці.
Деталі. «Ми готові транзитувати обсяги окупованої «Сохранівки» через «Суджу», тобто весь обсяг транзиту – 109,6 млн на добу», – пише він.
Зазначається, що загальна технічна потужність «Суджі» – 244 млн кубометрів.
«Україна має можливість транзитувати достатні обсяги газу до ЄС, до моменту введення ЄС повного ембарго на російський газ. Для України транзит – це гарантія того, що ворог не буде цілеспрямовано знищувати нашу ГТС, яка використовується і для транспорту газу нашим споживачам», – йдеться в повідомленні.
«Газпром» відмовляється від запропонованих «цивілізованих механізмів вирішення ситуацій форс-мажору, які навіть передбачені у чинному контракті, – перенесення транзиту на іншу точку».
Гендиректор ОГТСУ нагадав, що втрата контролю над об’єктами ГТС та факти крадіжки транзитного газу на тимчасово окупованих територіях стали причиною оголошення форс-мажору по точці «Сохранівка».
Макогон додав, що влада т. зв. «ЛНР» самостійно відновила роботу Луганської ТЕС, яка щоденно споживає майже 1 млн кубометрів газу. «Звісно, за цей газ ніхто не буде розраховуватись, а це понад $1 млн на добу», – прокоментував він.
Бекграунд. Нагадаємо, що 11 травня 2022 року оператор ГТС російської федерації ПАТ «Газпром» закрив кран на магістральному газогоні «Союз» на території росії. У такий спосіб було припинено транзит газу від газовимірювальної станції «Сохранівка».
Крім того, Україна не відкриє газовий транзитний маршрут «Сохранівка» з росії до Європи, поки Київ не отримає повний контроль над своєю трубопровідною системою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].