«Газпром» припинив подачу газу через ГВС «Сохранівка»

«Газпром» припинив подачу газу через ГВС «Сохранівка»

Транзит через точку входу «Суджа» становить 72 млн куб. м

«Газпром» припинив подачу газу через ГВС «Сохранівка»
Фото: shutterstock

Що сталося. О 6.55 11 травня 2022 року оператор ГТС російської федерації ПАТ «Газпром» закрив кран на магістральному газогоні «Союз» на території росії. У такий спосіб було припинено транзит газу від газовимірювальної станції «Сохранівка».

Джерело. Про це повідомляє Оператор ГТС.

Докладно. Таким чином, було припинено транзит газу від газовимірювальної станції «Сохранівка».

О 9.00 цього ж ранку диспетчери ОГТСУ зафіксували несанкціоновані зміни режимів транспортування газу, які свідчать про закриття газових кранів в р-ні КС «Новопсков» на окупованій території, а саме: кранів на магістральному газопроводі «Союз», а також магістральному газогоні «Новопсков-Шебелинка», що транспортував газ на територію Донецької та Луганської областей.

Наразі транзит природного газу через ГВС «Сохранівка» не відбувається.

9 травня диспетчери ОГТСУ отримали інформацію про самовільне втручання з боку Новопсковського проммайданчика в транзитні потоки газу по газопроводу Союз шляхом відкриття крану-перемички 17у. Інформація була додатково перевірена та підтверджена. Був зафіксований несанкціонований відбір транзитного газу з магістрального газопроводу «Союз» у газопроводи на неконтрольованій Україною території Луганської та Донецької областей. Фактично мова йде про крадіжку газу та неможливість ОГТСУ нести відповідальність за збереження транзитних обсягів. Внаслідок фактів прямого втручання окупантів у режими роботи української ГТС ОГТСУ був змушений оголосити форс-мажор по точці «Сохранівка».

Транзит через точку входу «Суджа» становить 72 млн куб. м газу згідно з поданими номінаціями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло