Встановлені імена 166 російських командирів, які віддають накази на війні в Україні

Встановлені імена 166 російських командирів, які віддають накази на війні в Україні

Їхні зарплати – від 270 000 до 1,2 млн рублів

Встановлені імена 166 російських командирів, які віддають накази на війні в Україні
Фото: rferl.org

Що сталося. Встановлені імена 166 російських командирів, які віддають накази на війні в Україні. У списку 72 генерали та адмірали, 69 полковників, 16 підполковників та 5 дійсних державних радників рф 1-го класу, при цьому кожен восьмий з офіцерів пов'язаний з Україною (має родичів, народився чи навчався там).

 Джерело. Про це йдеться в розслідуванні «Проекту». 

Докладно. Також журналісти розкрили інформацію про їхні доходи, майно, борги та штрафи. За даними Міноборони за 2019 рік, середня зарплата міністра оборони Сергія Шойгу та його заступників – 1,2 млн рублів. Офіцери Генштабу – 300 000, а командувачі сухопутних армій – по 270 тисяч. Командири дивізій та бригад воюють за 160 000 на місяць. У тексті зазначається, що платня солдатів не перевищує 50 000 рублів на місяць, але це все одно більше за середні зарплати в їхніх регіонах.

У кожного третього виявили борги, зокрема за послуги ЖКГ та по аліментах. П'ятеро людей зі списку притягувалися до адміністративної відповідальності, одного з них – полковника Ігоря Коледу, командира 30-ї мотострілецької бригади 2-ї загальновійськової армії, – суд засудив 2020 року до штрафу за відмову виконати вимогу прокуратури та звільнити офіцера-корупціонера. Сам Коледа має борги по аліментах. Є ті, кого позбавляли прав за керування в нетверезому стані або за провокацію ДТП.

У розслідуванні окремо йдеться жорстокість російських військових, у тому числі зґвалтування жінок та звірства у Бучі. Події військових частково пов'язують із побиттям і жорстокістю в одній із російських частин. Видання уточнює, що серед інших у Бучі стояла 64-а окрема мотострілецька бригада 35-ї загальновійськової армії, що дислокується у селищі Князе-Волконське Хабаровського краю. Місцеві жителі вважають бригаду «пекельним місцем».

Видання уточнило, що всі зазначені в тексті командири керували підрозділами останніми роками перед війною. Через закритість Міноборони неможливо встановити, чи їх усунули з посад перед початком або під час вторгнення в Україну.

Крім цього, журналісти з'ясували, що в так званій операції беруть участь усі здатні йти в наступ підрозділу російських Збройних сил. У війні задіяні всі сухопутні армії: 11 загальновійськових та одна танкова, всі наступальні сили ВДВ, усі з'єднання розвідки, морська піхота всіх чотирьох флотів, самохідна артилерія, бомбардувальна, штурмова та винищувальна авіація.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло