Як росія заробляє на глобальній продовольчій кризі, яку сама ж і створила
росія витіснила свого основного конкурента на ринку постачання зерна — Україну

Вторгнення росії в Україну посилило глобальну продовольчу кризу. Російські війська заблокували поставки зерна з українських портів, через що ціни на пшеницю зросли до рекордного рівня.
Це дозволило росії постачати своє зерно за вищими цінами.
Світові ціни на пшеницю цього року зросли на понад 50%. За оцінками сільськогосподарського консультанта SovEcon, на якого посилається agentstvonews, цього сезону кремль отримав $1,9 млрд доходів від податків на експорт пшениці.
Бюджет росії поповнюється за рахунок доходів від мита на експорт пшениці: з червня 2021 року в країні було запроваджено механізм плаваючого мита, яке залежить від середніх світових цін, тому чим сильніше зростають глобальні ціни, тим більше податків сплачують експортери.
Росія зіткнулася з деякими короткостроковими логістичними проблемами після початку війни в Україні, але зараз поставки с\г продукції налагоджено. Фактично, росія витіснила свого основного конкурента на ринку постачання зерна – Україну. Як підкреслює аналітик AgFlow Хьюго Буде, росія значно збільшила поставки пшениці до таких країн, як Туреччина та Іран.
Низка країн, наприклад, Сомалі та Єгипет, критично залежать від поставок зерна з України і зараз фактично опинилися під загрозою голоду через війну. Збої поставок посилили і так складну ситуацію, що виникла через аномальні погодні умови і неврожай.
За даними міністерства аграрної політики та продовольства України, російські війська не лише блокують поставки зерна з України, а й крадуть сировину з метою подальшого транспортування в росію і на тимчасово окуповані території. З початку війни з країни вивезли кількасот тисяч тонн зернових.
Нагадаємо, на світовому форумі в Давосі глава Єврокомісії зазначила, що звільнення українського зерна з-під російської блокади буде важким та небезпечним.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].