Як росія заробляє на глобальній продовольчій кризі, яку сама ж і створила

Як росія заробляє на глобальній продовольчій кризі, яку сама ж і створила

росія витіснила свого основного конкурента на ринку постачання зерна — Україну

Як росія заробляє на глобальній продовольчій кризі, яку сама ж і створила
фото Shutterstock

Вторгнення росії в Україну посилило глобальну продовольчу кризу. Російські війська заблокували поставки зерна з українських портів, через що ціни на пшеницю зросли до рекордного рівня. 

Це дозволило росії постачати своє зерно за вищими цінами.

Світові ціни на пшеницю цього року зросли на понад 50%. За оцінками сільськогосподарського консультанта SovEcon, на якого посилається agentstvonews, цього сезону кремль отримав $1,9 млрд доходів від податків на експорт пшениці.

Бюджет росії поповнюється за рахунок доходів від мита на експорт пшениці: з червня 2021 року в країні було запроваджено механізм плаваючого мита, яке залежить від середніх світових цін, тому чим сильніше зростають глобальні ціни, тим більше податків сплачують експортери.

Росія зіткнулася з деякими короткостроковими логістичними проблемами після початку війни в Україні, але зараз поставки с\г продукції налагоджено. Фактично, росія витіснила свого основного конкурента на ринку постачання зерна – Україну. Як підкреслює аналітик AgFlow Хьюго Буде, росія значно збільшила поставки пшениці до таких країн, як Туреччина та Іран.

Низка країн, наприклад, Сомалі та Єгипет, критично залежать від поставок зерна з України і зараз фактично опинилися під загрозою голоду через війну. Збої поставок посилили і так складну ситуацію, що виникла через аномальні погодні умови і неврожай.

За даними міністерства аграрної політики та продовольства України, російські війська не лише блокують поставки зерна з України, а й крадуть сировину з метою подальшого транспортування в росію і на тимчасово окуповані території. З початку війни з країни вивезли кількасот тисяч тонн зернових.

Нагадаємо, на світовому форумі в Давосі глава Єврокомісії зазначила, що звільнення українського зерна з-під російської блокади буде важким та небезпечним.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло