В росії зможуть порушувати кримінальну справу проти тих, хто здався в полон

В росії зможуть порушувати кримінальну справу проти тих, хто здався в полон

Юрист прокоментував нову ініціативу Держдуми

В росії зможуть порушувати кримінальну справу проти тих, хто здався в полон
фото DR

В російську держдуму внесли законопроект, який прирівнює перехід на бік супротивника в умовах воєнних дій до державної зради, і запропонували внести поправки до відповідної статті КК.

Крім того, пропонується внести до КК дві статті: про «конфіденційну співпрацю» з іноземними спецслужбами з покаранням від двох до восьми років позбавлення волі та про публічні заклики до діяльності, спрямованої проти безпеки держави, з покаранням у вигляді штрафу або позбавлення волі від двох до чотири роки.

Юрист Іван Павлов прокоментував ці формулювання для The Insider.

«Держзрада може бути у трьох формах: шпигунство, видача державної таємниці та надання іноземцям допомоги в діяльності, спрямованій проти безпеки росії. Тепер вони просто вирішили кострубато уточнити надзвичайно широке формулювання для надання допомоги, додавши „…в тому числі перехід на бік супротивника“.

Цей законопроект у принципі є піар-ходом для того, щоб був якийсь страх для людей. Швидше за все, саме це формулювання для військовослужбовців, щоб вони не здавалися в полон. Вони вирішили акцентувати на цьому увагу.

До військовослужбовців це обов'язково дійде. Буде проведена робота, політрук проведе бесіду індивідуальну та колективну, скаже: „Тепер здаватися в полон не можна і б'ємось до останнього, і тих, хто потрапив у полон, тепер чекатимуть на Батьківщині з заведеною кримінальною справою“».

4 березня президент росії путін підписав указ про внесення поправок до КК рф, за якими за поширення «фейків» про дії російської армії передбачено покарання до 15 років позбавлення волі. За «фейки» про армію вже заведено вже майже 50 справ і обмежений доступ більш ніж до 3000 сайтів.

Нагадаємо, українські військові показали вагони з тілами вбитих російських солдатів, які ніхто не хоче забирати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло