Розкол між країнами ЄС через Україну поглиблюється: Італія та Угорщина закликають до перемир'я

Розкол між країнами ЄС через Україну поглиблюється: Італія та Угорщина закликають до перемир'я

До них доєднався Кіпр, сповідуючи в першу чергу власні інтереси

Розкол між країнами ЄС через Україну поглиблюється: Італія та Угорщина закликають до перемир'я
фото Shutterstock

Італія та Угорщина закликали ЄС відкрито закликати до припинення вогню в Україні та мирних переговорів з росією, що викликало розбіжності з іншими державами-членами, які вирішили зайняти жорстку позицію щодо москви, пише Reuters.

У проекті підсумкової заяви саміту, який пройде 30-31 травня, зазначено, що Євросоюз «непохитний у своєму прагненні допомогти Україні здійснити її невід'ємне право на самооборону від російської агресії». У ньому не згадуються мирні переговори.

Однак на зустрічі представників ЄС у п'ятницю посол Італії запропонував внести зміни до тексту, заявивши, що має бути головним пункт про мирні переговори та негайне припинення вогню як одна з перших цілей ЄС.

Цю пропозицію підтримали Угорщина та Кіпр, які входять до числа держав, найбільш критично налаштованих щодо нового пакету санкцій ЄС проти росії, який вже кілька тижнів блок не може прийняти через внутрішні розбіжності.

Угорщина виступає проти запланованого нафтового ембарго, а Кіпр стурбований забороною на продаж нерухомості громадянам росії.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у своєму виступі на форумі в Давосі у вівторок зайняла яструбину позицію щодо росії і не згадала про мирні переговори.

«Україна має виграти цю війну, і агресія президента путіна має стати його стратегічною невдачею», – сказала вона.

В останньому проекті підсумкової заяви саміту йдеться, що ЄС «як і раніше відданий зміцненню здатності України захищати свою територіальну цілісність та суверенітет».

За словами дипломатів, країни Балтії та Польща є одними із найрішучіших прихильників жорсткої лінії, а Латвія закликала до ще чіткіших формулювань для збільшення військової підтримки.

За словами одного з дипломатів, переглянутий проект має бути представлений пізніше у середу після зустрічі представників ЄС.

Минулого тижня Італія запропонувала мирний план, в якому ООН, ЄС та ОБСЄ братимуть участь як посередники для встановлення локального припинення вогню.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло