Україна та Великобританія нарощуватимуть інвестиційну складову співпраці – Мінекономіки

Україна та Великобританія нарощуватимуть інвестиційну складову співпраці – Мінекономіки

Україна розраховує на встановлення з червня нульових ставок на експорт товарів до Великої Британії

Україна та Великобританія нарощуватимуть інвестиційну складову співпраці – Мінекономіки
Юлія Свириденко та Енн-Марі Тревельян.
Фото: Facebook/Yulia Svyrydenko

Стало відомо, що Україна та Велика Британія мають значні перспективи у лібералізації двосторонньої торгівлі, збільшенні товарообігу та розвитку інвестиційної складової співробітництва між країнами. 

Джерело. Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко за результатами зустрічі з держсекретарем з питань міжнародної торгівлі Великобританії Енн-Марі Тревельян.

Деталі. «Розраховуємо, що вже на початку червня нульові митні ставки на експорт українських товарів до Великої Британії почнуть діяти. Це дозволить українським експортерам збільшити обсяг вивозу продукції. В першу чергу, йдеться про такі товари, як борошно, зерно, молочна продукція, м’ясо птиці та напівфабрикати, мед, кукурудзу, цукор. В результаті залучимо до країни додаткові обсяги валютної виручки, що позитивно вплине на макрофінансову стабільність в державі”, – зазначила Свириденко. 

Посадовці також обговорили зростання товарообігу між Україною та Великою Британією. Торік він збільшився на 40%. У 2022 році можна очікувати значного прогресу навіть попри війну.

Зазначається, що для оновлення та перебудови економіки на нових засадах із застосуванням сучасних технологій Україна потребує британських інвестицій. 

“Станом на 2021 рік прямі інвестиції Великої Британії в Україну сягнули $3 млрд. З них значна частина надійшла саме до промисловості. В найближчому майбутньому слід відновити та розвинути інвестиційну складову нашої співпраці”, – зазначила Мінекономіки. 

Свириденко додала, що під час зустрічі узгодили проведення у червні інвестиційної конференції, де Україна розраховує отримати безпрецедентну бізнес-підтримку для своєї розбудови.

Бекграунд. Раніше британський прем'єр-міністр Борис Джонсон запропонував президенту України Володимиру Зеленському створити економічний та воєнний альянс проти росії, який буде альтернативою Європейського союзу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло