Європейський Союз може встановити часткове ембарго на російську нафту через позицію Угорщини — Bloomberg

Європейський Союз може встановити часткове ембарго на російську нафту через позицію Угорщини — Bloomberg

Пропонується заборонити імпорт тільки морської нафти з росії

Європейський Союз може встановити часткове ембарго на російську нафту через позицію Угорщини  — Bloomberg
Фото: Pexels

Що сталося. Уряди країн Євросоюзу обговорюють можливість введення лише часткового нафтового ембарго на росію через позицію Угорщини.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg на свої поінформовані джерела.

Деталі. Зазначається, що уряди країн ЄС обговорюють із Європейською радою та Європейською комісією план, згідно з яким транспортування російської нафти через трубопровід «Дружба» на певний час буде звільнене з-під дії санкцій.

Такий компроміс дасть Угорщині час для поступової відмови від нафти з росії. Але, додає Bloomberg, навіть цей план поки не має одностайної підтримки в ЄС, оскільки країни, які покладаються на морські поставки нафти, побоюються, що санкції вплинуть на них більше.

Видання вказує, що ухвалення «компромісного» нафтового ембарго не матиме такого впливу, як очікувалося. Через нафтопровід «Дружба» у 2021 році росія постачала в ЄС 720 тисяч барелів нафти щодня, тоді як морськими шляхами – 1,57 мільйона барелів на день.

Бекграунд. Нагадаємо, США конфіскували іранський нафтовий вантаж, який перебував на російському кораблі поблизу Греції. Вантаж відправлять до Сполучених Штатів на борту іншого судна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло