Дружини бійців “Азовсталі” провели прес-конференцію із закликом звільнити військовополонених

Дружини бійців “Азовсталі” провели прес-конференцію із закликом звільнити військовополонених

Цього тижня будуть зроблені “подальші кроки” для з'ясування їх долі

Дружини бійців “Азовсталі” провели прес-конференцію із закликом звільнити військовополонених
фото Nicole Tung for The New York Times

Дружини та сестри полонених українських військовослужбовців із заводу “Азовсталь” звернулися у понеділок із закликом до влади України та всього світу звільнити своїх близьких, пише nytimes.com.

Два тижні тому бійців «Азовсталі» евакуювали із заводу на окуповану територію.

«Евакуація не означає повернення», – сказала Сандра Кротевич, сестра майора Богдана Кротевича, старшого офіцера та першого заступника командира полку «Азов», який кілька місяців перебував у пастці на заводі під російськими бомбардуваннями.

«Я не знаю, куди його евакуювали, не знаю, в якому стані він був, коли їхав, – сказала вона під час прес-конференції в Києві. – Будь ласка, – додала вона, – не забувайте про них. Нам треба повернути їх додому».

Виникли питання щодо подальшої долі бійців, особливо тих, хто служив у полку «Азов» Національної гвардії України, який складав основну частину бійців на заводі. Деякі російські чиновники наполягають, щоб бійців «Азова» оголосили терористами; слухання щодо цього, заплановане на минулий тиждень, було відкладено до 29 червня.

Жодна з шести жінок-учасниць прес-конференції не мала інформації про своїх близьких, відколи вони покинули завод.

«Після 17 травня я не отримувала від чоловіка жодної звістки, – сказала Наталія Зарицька, дружина Богдана Зарицького, солдата полку „Азов”. – Зараз я не знаю, чи він живий, чи у в'язниці, чи його катують».

Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомив 19 травня, що він зареєстрував сотні військовополонених, зокрема, поранених комбатантів, які залишили сталеливарний завод.

Зарицька сказала, що Червоному Хресту слід дозволити двічі на тиждень підтримувати зв'язок між військовополоненими та їхніми родичами.

«Вони підтвердили, що мій чоловік пішов зі сталеливарного заводу», – сказала вона. – Їх обов'язок зараз – бути мостом між нами та тими, хто зараз ув'язнений».

За словами Зарицької, «цього тижня будуть зроблені подальші кроки» щодо з'ясування долі її чоловіка та його товаришів, але не повідомила подальших подробиць.

Вона також повідомила, що дружини, матері, сестри та прихильники бійців «Азовсталі» сформували офіційну групу «Жінки зі сталі», щоб персоналізувати своїх чоловіків, розповідаючи історії про кожного з них, про себе та дітей.

Тетяна Харко, чий молодший брат Сергій Волинський (поз.Волина), командир 36-ї окремої бригади морської піхоти, розповіла, як він заступився, коли над нею знущалися однокласники.

«Тоді хулігани зупинилися, тому що були здивовані сміливістю маленького хлопчика», – сказала вона. – Він виріс і став захисником усієї країни».

Між тим у Міністерстві оборони України зазначили, що мають усю інформацію щодо бійців з «Азовсталі», але вона засекречена.

Нагадаємо, що голова МінТОТ Ірина Верещук заявила сьогодні, що обміном військовополонених буде займатися ГУР МО та Служба Безпеки України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло