У Байдена повідомили, яку дальність мають реактивні системи, що їх планують надати Україні
Головної умови “щоб українці не стрельнули ними по москві” дотримано

Адміністрація Байдена планує надати Україні керовану ракетну систему, здатну вражати цілі на відстані понад 60 км, повідомили американські посадовці, розкривши нові подробиці щодо планів поставки гаубиць в Україну, пише The Wall Street Journal.
У керованої реактивної системи залпового вогню (РСЗВ), яку США планують відправити, дальність дії приблизно вдвічі більша, ніж у гаубиць M777, які США надали Україні.
Минулого тижня офіційні особи США заявили, що Білий дім надасть Києву РСЗВ, але не назвали конкретно, яка зброя буде відправлена.
Офіційні особи заявили в понеділок, що мета відправлення керованої реактивної системи залпового вогню (GMLRS) полягає в тому, щоб посилити вогневу потужність України проти російських військ, що вторглися в Україну і зараз просуваються вперед на Донбасі.
При цьому зброя має бути такої дальності, щоб не дати Києву можливості розширити війну вглиб території росії.
Відповідаючи у понеділок на питання про відправку ракет в Україну, президент Байден зазначив, що хоче уникнути ескалації напруженості у відносинах із росією.
«Ми не збираємося посилати в Україну ракетні системи, які завдадуть ударів по росії», – сказав Байден.
Ракети, що відправляються, мають набагато меншу дальність дії, ніж армійська тактична ракетна система, яка може долати відстань понад 300 км і яку адміністрація не включить в свій наступний пакет озброєнь для України.
Наразі невідомо, скільки ракет GMLRS поставлять США. За словами одного з посадовців, що вони можуть прибути в Україну протягом кількох тижнів. Навчання щодо їх використання почнеться швидко і займе щонайменше 10 днів.
Ракети будуть встановлені на колісній пусковій установці, яка називається High Mobility Artillery Rocket System.
Очікується, що адміністрація оголосить про своє рішення цього тижня.
Офіційні особи США заявили, що GMLRS дасть Україні можливість завдавати ударів по російським цілям по всій території Донбасу.
Система виробляється компанією Lockheed Martin Corp.
Адміністрація зіткнулася з критикою Конгресу, законодавці кажуть, що вона надто повільно реагує на запит України на поставки зброї.
Сенатор Роб Портман (республіканець) у понеділок закликав Білий дім негайно надати РСЗВ.
«Під час моїх зустрічей у Європі, у тому числі з високопоставленим представником України в @US_EUCOM та інших країнах-союзниках, стало ясно, що Україні зараз потрібна ця система озброєнь для захисту від нападу росії», – написав сенатор Портман у Twitter, маючи на увазі Європейське командування США, яке відповідає за військові операції США у цьому регіоні.
Після російського вторгнення 24 лютого США відправили інші системи озброєння, починаючи з ручних ракет Stinger і Javelin і закінчуючи гаубицями M777, а незабаром до них приєднаються і GMLRS.
Пентагон також похвалив Данію за відправку в Україну протикорабельних ракет американського виробництва Harpoon.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].