«Укрнафта» недоотримала близько 300 млн грн через реалізацію скрапленого газу за заниженою вартістю

«Укрнафта» недоотримала близько 300 млн грн через реалізацію скрапленого газу за заниженою вартістю

Скраплений газ, проданий на біржі без ліцензії, наразі арештовано

«Укрнафта» недоотримала близько 300 млн грн через реалізацію скрапленого газу за заниженою вартістю
Фото: depositphotos.com

Стало відомо, що  реалізація понад 14 000 тонн скрапленого газу за заниженою вартістю призвела до недоотримання доходів ПАТ «Укрнафта» на суму близько 300 млн грн.

Джерело. Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Деталі. За клопотаннями прокурорів  Офісу Генерального прокурора в рамках кримінального провадження судом накладено арешт на понад 14 000 тонн скрапленого газу.

Прокурорами здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України). Під час досудового розслідування вжито заходів щодо припинення протиправної реалізації скрапленого газу ПАТ «Укрнафта» за участі службових осіб Міністерства енергетики України.

За даними слідства, відповідно до заявок ПАТ «Укрнафта» на проведення аукціону з продажу скрапленого газу, у квітні 2022 року було заплановано реалізувати газ певним вже визначеним покупцям.

На засіданні аукціонного комітету з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу вирішено провести аукціон з продажу газу на відповідній біржі та визначеною формою проведення.

Однак, ця біржа не мала ліцензії на провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках. Під час аукціону нею було застосовано іншу форму проведення аукціону та визначено «своїх» покупців скрапленого газу з пропозицією ціни близько 28 000 грн. Під час аукціону пропозицій від інших учасників не було. Водночас учасники цього ж аукціону того ж дня брали участь в подібному аукціоні та стали компаніями переможцями купівлі скрапленого газу з пропозиціями цін близько 55 000 грн.

Наразі на цей газ накладено арешт.

Бекграунд. Раніше викрили схему виведення коштів «Крюківського вагонобудівного заводу» на рахунки російських підприємств: закуповувалися деталі для будівництва вагонів у підприємств із рф за завищеними цінами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло