росія просила Китай про економічну допомогу, але той боїться санкцій – Washington Post

росія просила Китай про економічну допомогу, але той боїться санкцій – Washington Post

На риторичному рівні Пекін підтримує москву

Этот текст также доступен на русском
росія просила Китай про економічну допомогу, але той боїться санкцій – Washington Post
Голова КНР Сі Цзіньпін та володимир путін.
Фото: washingtonpost.com

Що сталося. З початку війни росія вже неодноразово зверталася до КНР із проханнями про економічну підтримку, але Китай боїться американських санкцій та подібні розмови його дратують.

Джерело. Про це пише Washington Post, посилаючись на двох анонімних чиновників, американського та китайського,

Докладно. На риторичному рівні Пекін підтримує москву: покладає вину за те, що сталося на НАТО, утримується в Раді Безпеки ООН при голосуванні за резолюції, проти яких виступає росія, у державних ЗМІ, орієнтованих як на зовнішню, так і на внутрішню аудиторію, розповідає про так звану «спецоперацію» з проросійських позицій, зокрема безпідставні конспірологічні теорії про американські біолабораторії в Україні. Але надалі, зауважують експерти, китайська підтримка не поширюється.

Принаймні двічі російські дипломати просили Китай про нові форми економічної підтримки та вказували на «торговельні зобов'язання», ухвалені Китаєм до 24 лютого. Ці розмови протікали напружено, розповіло китайське джерело Washington Post.

«Китай ясно заявив свою позицію щодо ситуації в Україні та незаконних санкцій проти росії. Ми розуміємо скрутне становище [москви]. Але ми не можемо ігнорувати й наше власне становище в цьому діалозі. Китай завжди діятиме в найкращих інтересах китайського народу», – цитує Washington Post обізнане джерело в Пекіні.

І китайські, і американські джерела кажуть, що голова КНР Сі Цзіньпін поставив перед своїми помічниками завдання знайти способи допомогти росії, але так, щоб не потрапити під американські санкції. Виявилося, що це важке завдання. Ці цілі суперечать одна одній.

«Довгий час Китай та рф підтримували нормальну співпрацю в галузях економіки, торгівлі та енергетики. Проблема не в тому, хто допоможе росії обійти санкції, а в тому, що нормальний торговельно-економічний обмін між рф та Китаєм постраждав без потреби», – заявив газеті пресаташе китайського посольства у Вашингтоні Лю Пен'юй.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло