НБУ відніс «Мегабанк» до неплатоспроможних
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

НБУ відніс «Мегабанк» до неплатоспроможних

Частка фінустанови становила 0,46% від чистих активів платоспроможних банків

НБУ відніс 	«Мегабанк» до неплатоспроможних
Фото: finclub.net

Що сталося. Національний банк України (НБУ) відніс «Мегабанк» (Харків) до неплатоспроможних.

Джерело. Про це повідомив мажоритарій банку, якому належить 70,56% акцій – Віктор Суботін, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Це перший випадок віднесення банку до категорії неплатоспроможних під час війни.

Водночас Суботін закликав народних депутатів України дати оцінку діям Нацбанку загалом і, зокрема, рішенню визнати «Мегабанк» неплатоспроможним.

У повідомленні Нацбанку зазначається, що частка фінустанови становила 0,46% від чистих активів платоспроможних банків. Віднесення «Мегабанку» до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, який сьогодні є стійким та платоспроможним.

За даними Нацбанку України на 20 травня 2021 року, основними акціонерами «Мегабанку» були Віктор Суботін – 70,56% (пряма та опосередкована участь), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) – 11,3%, Німецький банк розвитку KfW – 11,3%, Олена Суботіна – 8,2% та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) – 4,5%.

За даними НБУ, станом на 1 березня 2022 року за розміром активів Мегабанк посідав 24-те місце (11,193 млрд грн) серед 69 банків, що діють у країні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло