NYT: Багато українських військових на фронті не вміють користуватися високоточною американською зброєю

NYT: Багато українських військових на фронті не вміють користуватися високоточною американською зброєю

Високотехнологічна західна зброя стала ще одним випробуванням для ненавчених українських солдатів

NYT: Багато українських військових на фронті не вміють користуватися високоточною американською зброєю
фото Tyler Hicks/The New York Times

Дивлячись у приціл, прикріплений до протитанкової зброї, замаскованої сіткою та зеленим підліском, молодший сержант Дмитро Писанка бачить калейдоскоп цифр і ліній, які, якщо їх правильно прочитати, повинні дати йому розрахунки, необхідні для точного влучання по російських військах, що наближаються.

Однак у хаосі битви трапляються помилки.

Щоб їх було якомога менше, артилерійська частина Писанки на передовій на півдні України отримала високотехнологічний далекомір, поставлений Заходом місяць тому, який використовує лазерну технологію для вимірювання відстаней.

Але є проблема: ніхто не знає, як ним користуватися, пише The New York Times.

«Це все одно, що отримати iPhone 13 і мати можливість тільки телефонувати по ньому», – каже явно роздратований сержант Писанка.

Через 100 днів після того, як росія вторглася в Україну, на лінію фронту прибула західна зброя, і обіцяно ще більше. Буквально сьогодні Велика Британія заявила, що відправить складну реактивну систему залпового вогню після аналогічної обіцянки Сполучених Штатів відправити Україні такі системи.

Але серйозною перешкодою стало недостатнє навчання солдатів, як користуватися цим обладнанням. Зі своєю застарілою протитанковою технікою, збудованою в 1985 році, сержант Писанка та його обвітрені солдати потребують ​​допомоги, пише видання.

Високотехнологічний далекомір під назвою JIM LR, каже сержант Писанка, здавався ідеальним вибором. Він може бачити цілі вночі і передавати їхню відстань, напрямок по компасу та координати GPS. Деякі солдати навчилися достатньо добре керувати ним, але потім вони перейшли в інше місце, залишивши підрозділ із дорогою технікою.

«Я намагався навчитися ним користуватися, читаючи керівництво англійською мовою та використовуючи Google Translate, щоб зрозуміти його», – сказав сержант Писанка.

Ця дилема підкреслює безліч проблем, що виникають у зв'язку з закликами України до поставок високотехнологічної західної зброї та обладнання, із запитами на нові протитанкові керовані ракети, гаубиці та ракети з супутниковим наведенням.

Ці потреби відчутні у районі, де окопалася батарея сержанта Писанки, на північний схід від окупованого росією Херсона. Минулого тижня цей район був місцем короткого українського наступу, що сповільнився після того, як росіяни зруйнували ключовий міст.

 За словами українських військових, через відсутність в українців далекобійної артилерії вони не могли форсувати річку в гонитві за ворогом.

Але, крім гострої потреби у засобах ведення війни, українські війська повинні вміти ними користуватися. Без належної підготовки та сама дилема, з якою зіткнувся підрозділ сержанта Писанки та їх одинокий далекомір, поширюватиметься у значно більшому масштабі. 

Аналітики кажуть, що надання зброї без достатньої підготовки ризикує повторити невдалий підхід Сполучених Штатів до Афганістану, коли вони постачали афганським військовим обладнання, яке неможливо було обслуговувати без масштабної матеріально-технічної підтримки.

«Українці хочуть використовувати західне обладнання, але для його обслуговування потрібне навчання, – сказав Майкл Кофман, директор з вивчення росії у науково-дослідному інституті C.N.A. в Арлінгтон, штат Вірджинія. – У деяких речах поспішати не варто».

Нагадаємо, Британія передасть Україні ракетні системи середньої дальності M270. Рішення приймалося в співпраці з урядом США, який заявив про поставку Україні ракетних систем HIMARS.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло