Генерал Марк Міллі порівняв окупацію України росією з окупацією Франції нацистами в Другу світову

Генерал Марк Міллі порівняв окупацію України росією з окупацією Франції нацистами в Другу світову

Високопосадовець виступив на церемонії пам'яті висадки союзників у Нормандії

Генерал Марк Міллі порівняв окупацію України росією з окупацією Франції нацистами в Другу світову
фото Fredrik Persson/EPA, via Shutterstock

Останні два роки церемонії з нагоди річниці висадки союзників у Нормандії були зведені до мінімуму через коронавірусні обмеження.

Цього року кілька тисяч французів та іноземних гостей, включаючи учасників тих подій, яким уже за дев'яносто, знову зібралися в Нормандії, щоб віддати шану майже 160 000 військовослужбовців із Великої Британії, США, Канади та інших країн, які висадилися тут 78 років тому, щоб принести Європі звільнення від фашистської Німеччини.

Генерал Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів, провів паралелі між окупацією Франції нацистською Німеччиною та вторгненням росії в Україну, закликаючи Сполучені Штати та їхніх союзників об'єднатися, щоб перемогти нову тиранію у Європі.

«Кожна країна суверенна і має право на свою територіальну цілісність», – заявив генерал Марк Міллі, виступаючи на церемонії пам'яті.

«Хоча Київ знаходиться за 2000 кілометрів звідси, вони переживають ті ж жахи, що й громадяни Франції у Другій світовій війні від рук фашистських загарбників», – сказав він.

Генерал Міллі не згадав на ім'я президента росії путіна, але охарактеризував війну в Україні як вирішальне випробування для світу після Другої світової війни.

«Пройшло майже вісім десятиліть після поразки нацистської Німеччини та імперіалістичної Японії, – сказав генерал Міллі. – І ми знову спостерігаємо смерть та руйнування на європейському континенті».

На церемонії були присутність близько 20 ветеранів Другої світової війни – останні військовослужбовці, що брали участь у найзначнішій військовій операції 20-го століття.

«Світ надто повільно реагував на гітлерівську військову машину, – сказав генерал Міллі. – Першу бомбу було скинуто о 5:20 ранку 1 вересня 1939 року, і мешканці Західної Європи сподівалися, що вони не будуть наступними».

Його зауваження нагадали про скептицизм деяких кіл, які легковажно сприйняли оцінки американської розвідки, починаючи з кінця минулого року, про те, що путін готується вторгнутися в сусідню країну.

Генерал Міллі виступив за кілька днів після того, як адміністрація Байдена схвалила постачання в Україну мобільних ракетних систем для допомоги у боротьбі з російськими військами на сході. Високопосадовці Пентагону заявляють, що нова зброя великої дальності допоможе Україні, але також може затягнути війну, яка вже триває 100 днів.

6 червня 1944 року, союзницькі війська висадилися на пляжах, що отримали кодові назви «Омаха», «Юта», «Джуно», «Сворд» та «Голд», прибувши на 7 тисячах кораблів і катерів. Лише за один день загинуло 4414 солдатів союзницьких сил, у тому числі 2501 американець. Понад 5000 отримали поранення.

Втрати німецької сторони становили кілька тисяч убитими чи пораненими.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло